"השבתת חירום" בכור הגרעיני בבושהר

הטלוויזיה האיראנית דיווחה על "השבתת חירום" בתחנת הכוח הגרעינית בבושהר. "התחנה בהשבתה זמנית לצורך שיפוץ טכני שיימשך כמה ימים".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' בתמוז תשפ"א

"השבתת חירום" בכור הגרעיני בבושהר-ערוץ 7
איראן
צילום: ISTOCK

הטלוויזיה האיראנית דיווחה הערב (ראשון) על "השבתת חירום" בתחנת הכוח הגרעינית בבושהר בעקבות תקלה שפרטיה לא פורסמו.

גורם רשמי אמר לטלוויזיה האיראנית כי "התחנה בהשבתה זמנית מאז אתמול לצורך שיפוץ טכני שיימשך כמה ימים".

המתקן בבושהר הוקם על ידי הרוסים אבל אינו קשור להעשרת האורניום.

דובר ועדת החוץ והביטחון בפרלמנט האיראני אמר לרשת "אל-מנאר" של חיזבאללה כי ״סגירת המתקן בבושהר היא טכנית, לא הייתה פעולת חבלה״.

בשבת האחרונה הודיע משרד הפנים באיראן כי המועמד השמרן אברהים ראיסי ניצח בבחירות לנשיאות.

28 מיליון אזרחי איראן השתתפו בבחירות מקרב 59 מיליון בעלי זכות הצבעה במדינה. המועמד במירוץ לנשיאות, הכלכלן עבד אל־נאסר המאתי, התקשר לראיסי לברכו עוד בטרם פרסום התוצאות הרשמיות. ראיסי ייכנס לתפקיד ב-3 באוגוסט, וצפוי להציג את ממשלתו החדשה באמצע אותו החודש.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר כי היבחרו של איברהים ראיסי לנשיא איראן הוא בגדר "איתות למעצמות להתעורר. זה איתות אחרון לפני החזרה להסכם (הגרעין). שיבינו עם מי הן עושות עסקים. אסור שמשטר של תליינים יחזיק בנשק להשמדה המונית", אמר בנט בישיבת הממשלה הראשונה מאז שהושבעה בשבוע שעבר.

"מכל האנשים שחמינאי היה יכול לבחור, ושלא יהיה ספק - זה לא הציבור בחר אלא חמינאי רק אפשר להם לבחור, הם בחרו את 'התליין מטהרן'. זה איש שידוע לשמצה בקרב העם האיראני ובעולם כולו בשל התפקיד שלו בוועדות המוות שניהלו את ההוצאות להורג של מתנגדי המשטר".

לדברי בנט, "ראיסי אחראי באופן אישי לרציחתם של אלפים רבים של אזרחים איראנים חפים מפשע".