בעקבות ההפגנות האלימות והפרות הסדר בערים מעורבות, החליט המפכ"ל יעקב שבתאי לעדכן את שורת האמצעים לפיזור הפגנות. בין השאר הוחלט כי שימוש באלות, שעד עתה נעשה באישור מפקד מחוז, יהיה מעתה לשיקול דעת השוטר. 

בכאן 11 נחשף כי הוחלט להפעיל בכל הארץ אמצעים לפיזור הפגנות שהיו בשימוש רק ביהודה ושומרון. מדובר על ירי ברובה רוגר, רחפנים המטילים גז מדמיע ואמצעים נוספים. כבר במצעד הדגלים שנערך בשבוע שעבר השוטרים נערכו עם רובי רוגר ורחפנים. 

בתוך כך, המפכ"ל שבתאי העביר לשר לביטחון הפנים עמר בר-לב מסמך מסקנות על האירועים האלימים בדיר אל אסד. לפי המסמך, למוקד המשטרה הגיעו דיווחים על קולות ירי נוספים, בדיעבד התברר לשוטרים שהגיעו לשטח שמדובר בחתונה. הכוח חש סכנת חיים וביצע ירי באוויר. כמו כן, הוא הוסיף שמהשטרה אינה יכולה לקיים תחקיר בגלל חקירת מח"ש. 

המשטרה עצרה הלילה (ראשון) 11 חשודים במעורבות בתקיפת השוטרים אתמול באירועים האלימים במועצה המקומית. במהומות שפרצו במהלך חתונה וגררו חילופי אש, נפצע קשה תושב המקום בן 43 ושוטר נפגע בראשו. ניידות משטרה הוצתו. במשטרה אומרים כי מעצרים נוספים ביישוב עוד צפויים. 

לבקשתו של השר לביטחון פנים עמר בר-לב, העביר ללשכתו המפכ"ל שבתאי ממצאים של תחקיר ראשוני. במסמך בן עמוד אחד בלבד נכתב, כי למוקד המשטרה הגיעו דיווחים על קולות ירי נוספים לאחר הירי הראשון, וכי התברר לשוטרים כי מדובר בחתונה רק לאחר שהגיעו לזירת האירוע. עוד נמסר כי הכוח חש בסכנת חיים במקום וביצע ירי באוויר. בהמשך נכתב, כי המשטרה אינה יכולה לקיים תחקיר מקיף, בגלל החקירה שמקיימת באירוע כעת המחלקה לחקירות שוטרים.