ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה פנה ליו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן בבקשה להעניק פטור מחובת הנחה בועדה המסדרת להצעת החוק המבקשת להסדיר פיצויי למשפחות נפגעי האסון הלאומי בהר מירון.

במכתבו לסילמן הוא כתב: "הועדה המסדרת בראשותך קבעה דיון למחר בנושא פטור מחובת הנחה למספר הצעות חוק, כשהרציונל בהעלאת הצעות חוק אלו לדיון בוועדה כי מדובר בהצעות חוק שיש דחיפות לזרז בהם את הליך החקיקה.

"אבקש לכלול בדיון גם בקשה לפטור מחובת הנחה בהצע"ח נוספת שיש צורך דחוף לזרז בה את הליך החקיקה, הצע"ח סיוע לנפגעי אסון לאומי בהר מירון שעניינה הסדרת פיצויי למשפחות נפגעי האסון הלאומי בהר מירון''.

לדבריו, "עיקרה של הצעת החוק הקמת ועדה בין-משרדית שתקבע את גובה הפיצויים הממשלתיים, מדובר בהצעת חוק דחופה ביותר והכרחית שכן תמיכה זו במשפחות תסייע להם להתמודד עם השלכות האסון הנורא''.

עוד הסביר אשר כי "הצעת החוק זוכה לקונצנזוס נרחב וחתומים עליה נציגים מרוב סיעות הבית, ובהעלאת הנושא לדיון בוועדה ואישור פטור מחובת הנחה נוכל כבר השבוע לקדם את הליכי החקיקה ובכך להביא בשורה לאותן משפחות המתמודדות יום יום עם השלכות האסון הנורא. אבקש כי הועדה המסדרת בראשותך תאשר פטור מחובת הנחה כדי שנוכל להמשיך בהליכי החקיקה בהליך מהיר וללא עיכובים''.
לאחר הגשת המכתב אמר ח"כ יעקב אשר כי "לפני כחודש מנעה קואליציית בנט-לפיד ללא שום סיבה דיון בבקשתי לפטור מחובת הנחה עבור חוק פיצוי משפחות נפגעי אסון מירון, חוק שהגשתי יחד עם חברי כנסת כמעט מכל סיעות הבית.

"אני מקווה שהבוקר הקואליציה תפנים סוף סוף שהסיוע למשפחות האסון במירון לא יכול להיות בן ערובה במאבק פוליטי, תביאו את החוק לדיון בוועדה המסדרת וביום רביעי נאשר אותו במליאה לטובת עשרות המשפחות המשוועות לעזרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו