אביגדור חיות, אביו של ידידיה ז"ל
אביגדור חיות, אביו של ידידיה ז"ל צילום: פלאש 90

על רקע אישור הקמת ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון טוען הרב אביגדור חיות, אביו של ידידיה משה חיות ז"ל שנהרג באסון, כי במידה ומדובר בוועדה שתכליתה עריפת ראשים בלבד אזי "חבל על המאמצים", כלשונו.

"אנחנו מברכים על ועדת חקירה רק אם המטרה של היא טיפול מקצועי, אם המטרה שלה היא עריפת ראשים אז באמת חבל על ה-6 מיליון שקלים הללו, כי מציאת האשם לא תחזיר לנו את הנפטרים. אנחנו רק רוצים לדעת שננקטו כל האמצעים האפשריים על מנת שהאירוע הזה יתקיים בצורה טובה", אמר חיות בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדבריו "אני מצפה תקום ועדת חקירה שתדע לטפל במשפחות ולא להשתמש בהן ככלי פוליטי, אם זו המטרה של הוועדה אז כל הכבוד – אם יש להם מטרות אחרות, אז חבל שעושים הון פוליטי על חשבון המשפחות".

"אנחנו לא סומכים על שום ועדת חקירה כזו או אחרת, אנחנו מצפים לראות תוצאות", מדגיש חיות. "אנחנו מצפים שהוועדה תדע להכיל ולשתף את כל הגורמים האפשריים לדעת שאמת מדובר במקום קדוש ולהכיר את האופי של הציבור החרדי, אבל אם זו ועדה שקמה רק כדי להגיד 'הקמנו ועדה', אז אני לא חושב שזה יועיל לאף אחד ובאמת מראש חבל של המאמצים".

חיות נשאל במהלך הראיון לגבי ההודעות שיוצאות לתקשורת בשם משפחות הנספים: "לא היינו מעורבים בשום תהליך, מבחינתי אין שום גוף שנקרא 'ועד המשפחות'. יש לנו סך הכל קבוצה שבה אנחנו מדברים בינינו לבין עצמנו. מטבע הדברים מדובר ב-43 משפחות שהאופי שונה ביניהם ואין אף אחד שיכול היום לבוא ולומר אני מדבר בשם המשפחות, גם אני שאני מדבר איתך כרגע אני מדבר בשם עצמי בלבד".

"אף אחד מטעם המדינה לא פנה אלינו עד עכשיו", גילה הרב חיות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו