בקבוק תבערה בשכונת שמעון הצדיק
בקבוק תבערה בשכונת שמעון הצדיק צילום: ללא

פורעים ערבים השליכו בצהריים (שני) מספר בקבוקי תבערה לעבר בתי יהודים בשכונת שמעון הצדיק בלב העיר ירושלים.

"כבר איזה שלושה ימים שהאש שמה מתגברת", אמר תושב השכונה גאי אסולין בשיחה עם ערוץ 7. "ממוצאי שבת, שהתחילו לתקוף אותנו הערבים שם עוד פעם באבנים ובכיסאות, הם ירו עלינו זיקוקים ואבנים, הכל בנוכחות משטרה".

לדבריו, "זה המשיך אתמול. פשוט לילה של קרב. משבע בערב אבנים, זיקוקים, מטח של זיקוקים על הדלת שלי. שכנה אחת עבר לה זיקוק מעל הראש, אם זה היה פוגע כמה סנטימטר למטה היא עכשיו הייתה בבית קברות".

והמשטרה? "המשטרה עולה ויורדת, מאירה עם פנסים ולא עוצרת אף אחד. עכשיו זרקו בקבוקי תבערה לתוך המתחם. בניסים ה' שומר עלינו, אבל מהמשטרה אנחנו מיואשים לגמרי", אמר אסולין.

בחודשים האחרונים תושבי השכונה הערבים מתנכלים באופן תדיר לתושביה היהודים של שכונת שמעון הצדיק. במהלך השבת האחרונה, כאמור, תקפו ערבים תושבים יהודים והשליכו לעברם כסאות ואף קראו קריאות גזעניות.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר תקף את מדיניות הממשלה בראשות נפתלי בנט. "אסור לעבור על כך בשתיקה. אני עוקב בדאגה אחר ניסיונות ההשתלטות של גורמים ערבים, התוקפים יהודים ומנסים לגרשם ממקום מגוריהם", אמר.

בן גביר הוסיף, "האחריות מוטלת היום על רוה"מ נפתלי בנט שחבר לשמאל והתנועה האסלמית. הוא לא מסוגל להגן על תושבי שכונת שמעון הצדיק כי הוא שבוי בידי התנועה האסלמית שמעניקה גיבוי למחבלים הפורעים".

ממשטרת ישראל נמסר: "כוחות המשטרה ומשמר הגבול פעלו לאורך הלילה ובמהלך השבועות האחרונים, תוך פריסה רחבה ומעובה ברחבי העיר ירושלים בדגש לשכונותיה המזרחיות, למניעת אירועי הפרות סדר, אלימות התפרעות וסיכון ביטחונם של התושבים ללא מורא ובנחישות רבה. במהלך פעילות כוחות המשטרה, נעצרו במהלך שבועות אלו, עשרות חשודים בגין הפרת סדר, יידוי אבנים, בקבוקי תבערה וירי זיקוקין. שוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול ימשיכו לפעול בנחישות כנגד כל אירועי האלימות והפרת הסדר הפוגעים בביטחון הציבור".