קריאה ממצפה רמון
קריאה ממצפה רמון צילום: מתוך מודעת המחאה

במצפה רמון יתקיים מחר (חמישי) מפגש של גברים, נשים וילדים תחת הכותרת 'שומרים על המשפחה, אבא אימא וילדים, כל כך פשוט, כל כך אמתי'. על הסיבות שהובילו את המשתתפים לצאת לרחוב ולומר את הדברים שוחחנו עם תומר חדאד, תושב מצפה רמון, מארגן האירוע.

"זה משהו שהיה אלפי שנים לאורך כל הדורות, אבא אימא וילדים, ובדורות האחרונים נהיה מפחיד להגיד את זה, ומקבלים ריקושטים כמו שקרה לראש המועצה שלנו, והחלטנו לומר את הדברים בצורה פשוטה בלי להיות נגד מישהו".

חדאד רואה במתקפה על ראש מועצת מצפה רמון, רוני מרום, הוכחה לאופן התוקפני בו מתייחסת קהילת הלהט"ב למי שאינו מתיישר על פי תפיסת עולמה. "הדגלים שלהם על סובלנות וגאווה זה רק כשזה מתאים להם".

על האירוע הצפוי מדגיש חדאד כי אין מאחוריו ארגון או גוף כלשהו, אלא מדובר בהתארגנות של "אזרחים פשוטים שרוצים לומר את הדברים הפשוטים". לדבריו מאז נאמרו דבריו של מרום על כך שאינו מכיר בדגל הלהט"ב וכי עליהם להבין שהם יוצאים מהכלל ואין להחצין את נטיותיהם, חלה מתקפה לא רק עליו, אלא גם על כל מי שהביע עמדה תומכת בדבריו. "תושבים ששלחו הודעה הותקפו 'אתם חשוכים', 'מסוכנים לציבור', ואני אומר להם תירגעו. אנחנו רק אומרים דברים פשוטים. המאבק שלנו הוא על הזכות להגיד את מה שאנחנו רוצים במרחב הציבורי".

על תחושת סתימת הפיות כלפי מי שמביע עמדות כשלו מספר חדאד: "אנחנו רוצים לתלות מודעות פשוטות ותולשים לנו את המודעות. זו סתימת פיות. שולחים לי הודעות 'גזען' ו'חשוך'. באירוע עצמו אף אחד לא יישא דברים. יהיה רק הפנינג למשפחות עם פופקורן והפתעות. מתרחשת כאן הנדסת התודעה שהיא דבר איום ונורא. אנחנו לא אומרים להם 'סוטים ולא מאשימים אף אחד. רק רוצים לומר שאבא ואימא זה משפחה".

על האפשרות שמול המפגן המשפחתי שהוא מתארגן יתקבצו ויפגינו חברי קהילת הלהט"ב למפגן נגדי, הוא מבהיר שאין לו כל התנגדות לכל שיח ציבורי במרחב הציבורי. "תפדלו, שיגידו מה שהם רוצים. אנחנו גם מוכנים לשמוע. אספר לך שלפני כמה חודשים הייתי בארגון מסוים, פנה אליי אדם ואמר לי שאני גזען חשוך ושאני רוצה שהוא ימות. שאלתי למה והוא אמר 'כי אני מהקהילה הגאה'. אמרתי לו 'חלילה, בוא נדבר'. דיברנו שעה וחצי שאלות קיומיות על הוויות החיים. הגענו למסקנה שאנחנו לא מסכימים ויכולים לחיות ביחד. אנחנו לא נגד אף אחד והם נגדנו".

חדאד מקווה שמעירו תצא בשורת הצהרת המשפחתיות של אבא ואימא למדינה כולה, "נשמח מאוד להיות החלוצים של כל המדינה. נשמח שכל המדינה תשמע אותנו ותקים קול זעקה. אי אפשר לשתוק מול הטרור הלהט"בי שהורס כל חלקה טובה".

בהקשר למה שמכונה כיום כ'הטרור הלהט"בי' הוא מזכיר את אותו בעל בית דפוס שסירב להדפיס חומרים של הקהילה והותקף. מדובר, הוא מספר מהיכרות אישית, באדם פשוט שכל עולמו הוא בין הבית לעבודתו ולא מעבר לכך, אבל הוא "חטף "קטיושות וטילים" אחרי שרק אמר שזה נוגד את העמדה הדתית שלו ולכן הוא לא יוכל להדפיס. בית המשפט החליט לקנוס אותו ב-64 אלף שקלים, אבל עם ישראל הוכיח שבית המשפט יכול להחליט את ההחלטות שלו אבל בתוך שמונה שעות כל הכסף גוייס. עם ישראל בריא ויודע לאן הוא שייך. 95 אחוזים מעם ישראל לא שם", אומר חדאד המבהיר כי לאירוע מחר מוזמנים תומכים דתיים וחילוניים ואף כאלה שאינם יהודים.

לדבריו כבר כעת ידוע על התארגנות של הקהילה הלהט"בית להפגנה ומחאה מול האירוע שהוא מארגן, "אז ראשית, הם מוזמנים לשוחח איתנו ולדבר, אבל מעבר לכך, אנחנו גם קוראים לחברים ממצפה רמון ומכל הארץ להגיע ולומר את הדברים ולחזק את ראש המועצה שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו