מליאת הכנסת
מליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת - דני שם טוב

ועדת הכספים הזמנית בראשות ח"כ אלכס קושניר אישרה את מינויו של גיל סגל למנכ"ל הכנסת.

סגל כיהן כמנכ"ל מפלגת יש עתיד ועד לאחרונה שימש כסגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית וראש המחלקה לישראל ולהנצחת השואה והגבורה בישראל ובתפוצות. בעבר היה סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת הייטק, ועוד קודם לכן שירת כראש ענף בכיר במטה חיל האוויר והשתחרר בדרגת סא"ל.

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, אמר בוועדת הכספים: "אני מתכבד להציג את המנכ"ל המוצע, שירתנו יחד בוושינגטון, גיל הוא סגן אלוף במילואים. כרגע הוא מוותר על תפקידו בסוכנות ועל שכר גבוה יותר והוא בא לשרת איתי. אני משרת איתו שנים רבות ויש לו ניסיון רב.

''בבחירה חשבתי על הראשון לנהל את הבית הזה לפי תפיסת עולמי, נשמור על שני חלקי הבית, אין פה שינויים מרחיקים. אני מבקש את הצבעתכם כדי לקבל את גיל כמנכ"ל הכנסת, לא עשינו שום מהלך שפוגע בעובדים אחרים, כולל עובדים מתוקף תפקידי אמון שטבעם להתחלף, השתדלנו כמיטב יכולתנו לא לפגוע בעובדים, אני איש של אנשים. כל העוזב את תפקידו יקבל את המגיע לו. האיש הוא איש ראוי, הוא ינהל את הכנסת ביד רמה, יספק את השירותים לכל חלקי הבית, לכל ועדות הכנסת, אני מצפה ומקווה שזה יהיה מקובל על כולכם", הוסיף לוי.

ח"כ דוד ביטן: "אין לי ספק שהמנכ"ל יעשה את העבודה שלו בצורה הוגנת, בהצלחה גם ליו"ר הוועדה. אני מקווה שתשנו את המדיניות לגבי מה שאתם עושים לגבי האופוזיציה, תאטו קצת את הקצב, צריך לשמור גם את האופוזיציה וגם את הקואליציה".

ח"כ איתן גינזבורג: "מי שמכיר את גיל יודע שהוא גם איש של מילה וגם איש של מעשה. תמיד יש לו דלת פתוחה והוא שמח לשמוע ולהשמיע, הוא תמיד פועל לגופו של עניין. יו"ר הכנסת, המינוי הראשון שלך מוצלח ביותר, פתיחה טובה לכנסת החדשה. אני מאחל לך הצלחה רבה".


יו"ר ועד העובדים בכנסת, הודיה קין: "אני רוצה בשם כל עובדי הכנסת לברך אותך המנכ"ל הנכנס, עדיין לא נפגשנו אבל שמענו רבות עליך ועל פועלך, אני רוצה שנמשיך מסורת של שיתוף בין ועד העובדים להנהלת הכנסת, ברוב המקרים טובת הארגון והעובדים עומדים בקנה אחד. אני רוצה לברך את מר סמי בקלש, הוא סיים שנה בכנסת, שנה קשה של קורונה, אני יכולה לציין את האנושיות ואת היכולת לראות את העובדים בגובה העיניים, ואת הפיתוח של העובדים, גם בשנה של קורונה. ועדת הכספים כוועדת שירות, ידעה בעבר גם מחלוקות שהגיעו לשולחנה, בין הנהלת הכנסת לעובדיה, ואני רוצה להודות לחברים וגם לח"כ גפני, על הגיבוי שנותנים פה בשולחן הזה לעובדים ןעל הדלת הפתוחה תמיד".

המנכ"ל הנכנס גיל סגל: "אני מודה ליו"ר הכנסת תודה אישית, אנחנו הולכים יחד שנים רבות ואני מאמין שאצדיק את האמון שניתן לי. אני מאחל לכנסת שהחלטותיה יעברו ברוב מוחלט כזה. הבית הזה לא זר לי, אני מסתובב במסדרונות שנים רבות ואני מאמין שאדע לקבל את ההחלטות הנכונות".

סגל פנה ליו"ר ועד עובדי הכנסת הודיה קין ואמר: "ההון האנושי חשוב לי ואני מכיר אותו מתפקידיי הקודמים". לאחר מכן פנה לכלל הנוכחים: "אני מאמין שנעבוד בשיתוף פעולה ונביא החלטות טובות לכנסת וליושביה".​