שחקני חיפה. הבעלים עוזב
שחקני חיפה. הבעלים עוזבצילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

כבר בעונתו הראשונה של ג'ף רוזן כבעלי קבוצת הכדורסל של מכבי חיפה, הצליחה זו לעלות אל ליגת העל בכדורסל. היום (שני), 14 עונות אחרי, הודיע הבעלים האמריקאי על עזיבתו את המועדון הירוק מהכרמל, במה שמהווה מכה כלכלית קשה לירוקים מחיפה שירדו אל ליגת המשנה העונה ונראה כי רחוק היום שישובו אל הליגה הבכירה.

רוזן שתחתיו הגיעה חיפה 9 פעמים לפלייאוף ליגת העל בכדורסל, כולל 4 הופעות בגמר הפיינל-פור שאחת מהן הסתיימה גם עם זכיה היסטורית באליפות המדינה בכדורסל לעונת 2012/13, היה אחראי גם למציאת לא מעט שחקנים שהותירו חותם גדול על הכדורסל הישראלי ובהם דונטה סמית' ועוד.

לא רק זאת, אלא שלרוזן יש הצלחה גדולה בכל הקשור להבאתם של יהודים רבים לארץ, כאשר מאז 2007 הגיעו תחתיו לא פחות מ-25 שחקנים יהודים שנולדו מחוץ לישראל כמתאזרחים, יותר מכל קבוצה אחרת בארץ.

גם בזירה הבינלאומית הגיעה חיפה של רוזן להצלחה, כאשר קיימה באופן מסורתי מסע משחקי ראווה בארצות הברית נגד קבוצות הכדורסל הטובות בעולם, ובסך הכל שיחקה 21 משחקים נגד קבוצות NBA מספר שהינו שיא עולמי ושימשה כשגרירה של ישראל וחיפה בחו"ל.

במסגרת המפעלים האירופיים שיחקה 3 פעמים והגיעה לפלייאוף פעמיים.

כעת, דווקא אחרי שירדה אל הליגה השניה במה שנראה כמו סוף הדרך של המועדון הירוק מהכרמל, עוזב רוזן.

"כשבאתי לישראל עשיתי זאת כציוני וכאיש עסקים", אמר ג'ף רוזן. "אני גאה מאוד במה שהשגנו בחיפה במהלך 14 העונות האחרונות במגרש ומחוצה לו, ואני מצפה לפרק הבא שלנו בספורט הישראלי".