קבלת הנוסעים הנכנסים בנתב"ג
קבלת הנוסעים הנכנסים בנתב"גצילום: Tomer Neuberg/Flash90

משרד הבריאות הודיע כי בימים הקרובים יחל מהלך נרחב של אכיפה ויוטלו קנסות כבדים בסך אלפי שקלים על מי שיטוס למדינות אדומות.

נכון להיום אסורה הטיסה לשש מדינות המוגדרות ברמת סיכון מירבית: ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה. עם זאת ישראלים ממשיכים לצאת בהמוניהם למדינות אלה ולשוב מהן, ככל הנראה, כשהם מביאים תחלואה חדשה.

שר הבריאות ניצן הורוביץ הודיע היום כי החליט לנקוט ביד קשה. "התברר כי האיסור לטוס למדינות אלו, שנקבע בממשלה הקודמת, לא כלל מנגנוני אכיפה אפקטיביים. בהובלת ראש הממשלה, קיבלנו אמש החלטות חשובות: בתוך מספר ימים ננהיג אכיפה מחמירה בשדה התעופה על מי שיטוס למדינות אסורות, תוך הטלת קנסות גבוהים מאוד על מי שיצפצפו על ההוראות ויסכנו את בריאות אזרחי ישראל".

"חברות וחברים, המרחב הציבורי פתוח, המסכות הוסרו, אבל צריך לזכור שהמצב בארץ שונה מהמצב בשאר העולם. אנחנו חייבים לשמור על שגרת החיים הטובים שהושגה במאמץ רב - ולעשות זאת יחד. לעשות כל מה שצריך כדי שלא יפשטו חלילה בישראל וריאנטים שעלולים להביא לגל תחלואה נוסף. אנחנו, הממשלה, ננקוט בצעדים מחמירים כדי לפקח על נתב"ג, לנהל את מקרי התחלואה במוקדי התפרצות, ולשמור על בריאות הציבור", דברי הורוביץ.

במקביל שוקלים לצרף למדינות האסורות לטיסה עוד ארצות שבהן רמת התחלואה גבוה ביניהן: איחוד האמירויות, אוגנדה, אורוגוואי, איי סיישל, אתיופיה, בוליביה, האיים מלדיביים, נמיביה, נפאל, פרגוואי, צ'ילה, קולומביה, קוסטה ריקה ותוניסיה.