"לא נפקיר את ניצולי השואה"

השר אביגדור ליברמן והשרה מרב כהן דנו בפעילות המשותפת למען הניצולים.

ערוץ 7 , י"א בתמוז תשפ"א

"לא נפקיר את ניצולי השואה"-ערוץ 7
ליברמן וכהן במהלך הפגישה
צילום: דוברות משרד האוצר

שר האוצר, אביגדור ליברמן והשרה לשוויון חברתי, ח"כ מרב כהן ערכו הערב (שני) פגישה בה דנו בזכויות ניצולי שואה וסיכמו כי משימת שילוב אוכלוסיות בשוק התעסוקה לרבות האוכלוסייה המבוגרת והאוכלוסייה החרדית, הינה משימה לאומית ראשונה במעלה.

שר האוצר, אביגדור ליברמן אמר כי "הפקרות היא לא חלק מהלקסיקון. לא נפקיר את ניצולי השואה, נדאג להם, לזכויות שלהם ולרווחתם היומיומית. בנוסף נפעל לשילוב כלל אזרחי ישראל בשוק התעסוקה הן באמצעות הסברה והן באמצעות תמריצים, נדאג לקידום נשים ונביא לצמצום פערי שכר במשק. אני מודה לשרה מירב כהן על הרתמות המשרד לשוויון חברתי ומאחל לצוותים המקצועיים איחולי הצלחה בעבודה על התקציב המתגבש".

השרה לשוויון חברתי, מרב כהן, ציינה כי "אחת המשימות הדחופות ביותר העומדות לנגד עינינו היא לתת מענה לשורדי ושורדות השואה החיים בעוני. במהלך הפגישה עם שר האוצר דנו במתווה אפשרי בנושא זה. כמו כן, דנו בתכניות שמטרתן לסייע לציבור המבוגרים להיקלט במקומות העבודה, שכן בקרוב רשת הביטחון הכלכלית הניתנת להם תסתיים, וללא סיוע בקליטה בחזרה במקומות עבודה, הם עלולים להתדרדר לעוני. אני מברכת על שיתוף הפעולה עם שר האוצר ומודה לו על כך שהוא שם את הצרכים של האוכלוסייה המבוגרת במקום גבוה בסדר העדיפויות הלאומי".