פעילות לחודש הגאווה בחיל הים
פעילות לחודש הגאווה בחיל היםצילום: מסך

בבסיס בצ"ת (בסיס ציוד ותובלה) של חיל הים מתקיימת היום (שלישי) פעילות לרגל חודש הלהט"ב. יו"ר מפלגת נעם לשעבר הרב דרור אריה תקף את קיום הפעילות.

יש לציין כי לחיילים הובהר כי הפעילות איננה פעילות חובה. "הרב של היחידה דיבר עם המפקד יחידה, והמפקד פטר את כל מי שלא רוצה מזה", אמר חייל המשרת בבסיס בשיחה עם ערוץ 7.

במסגרת הפעילות הוצגו לחיים סרטונים של תאגיד השידור בנושא הלהט"ב. כך למשל הסרטון "'למה שאני לא אהיה אבא?' זוגות חד מיניים לא רוצים לוותר על החלום", וסרטון נוסף: "למה בישראל אין נישואים חד מיניים?".

הרב דרור אריה תקף את הפעילות הלהט"בית בחיל הים. "אסור שצה"ל יהפוך להיות צד בוויכוח על הלגיטימיות של ארגוני הלהט"ב של הקרן החדשה במרחב הציבורי", אמר. "זהו עניין פוליטי מפלג ומתריס אסור שהריקבון הזה יכנס לצבא העם".

לדבריו, "מאז היווסדו שמר צה"ל על צביון ממלכתי ומאחד. אסור לתת לזה יד. אנו מדינה יהודית ודמוקרטית, לא להט"ביסטן כל אזרחיה. צה"ל הוא גוף לוחם, ואינו מוסמך לחנך לערכים במיוחד מהסוג הזה, המלאה בטביעות אצבע של ידם הארוכה של הארגונים הפרוגרסיביים שכל מטרתם להחליש ולפרק את צה"ל. למחוק את ערך הנצחון ולהחליף אותו בערך הטשטוש והשוויון. הפעילות הזאת היא סכנה לצה"ל".

מדובר צה"ל נמסר: "בזרוע הים משרתות אוכלוסיות ממגדרים שונים וזהות מינית שונה, תוך שמירה על כבוד הדדי. פעילות זו הוגדרה כפעילות העשרתית לבחירת המשרתים. משרתים שאינם מעוניינים להשתתף מכל סיבה שהיא אינם מחוייבים להשתתף בפעילות".

פעילות לחודש הגאווה בחיל הים
פעילות לחודש הגאווה בחיל היםצילום: ללא