ספרי דברי שיר
ספרי דברי שיר צילום: יח"צ

לקראת חודש הספר תשפ"א, מלבד מבצעים והנחות גדולות בחנויות הרשת, באתר ובירידים ברחבי הארץ, הגיעו מהדפוס מגוון ספרים חדשים בהוצאת דברי שיר, חלקם עוסקים בכמה מן המנהיגים הגדולים של הציונות הדתית, שדווקא בימים אלו תורתם והדרכתם רלוונטיות מאין כמותן.

הרב אלישע וישליצקי היה כנראה בין הראשונים שבאים לחזק את אנשי שדרות והדרום והגרעינים התורניים בערים המעורבות. כאשר היה פוגש בדרכו כתבי חדשות היה אומר להם להדגיש את הטוב: הערבות ההדדית, פעילות החסד ולימוד התורה.

"האמת היא שעם ישראל הולך ומתחזק. אך בתקשורת מסיחים את דעתם של ישראל מן האמת וגורמים לאנשים לטעות ולחשוב שכל מה שיש פה זה רק סכסוכים, מחלוקות ומלחמות. היום, למשל, סיפרו בחדשות על הרבה דברים קשים שקרו כאן – על הטילים, על האזעקות ועל הנזקים שקרו".

"אבל כמה דברים לא סיפרו בחדשות: לא סיפרו שמאות אנשים גיבורים בשדרות באו להתחזק בתורה! לא סיפרו עד כמה אתם מאוחדים! לא סיפרו על האמונה הגדולה שלכם בצדקת הדרך ובזכותנו על ארץ ישראל, ולא סיפרו שאתם נשארים כאן ומתמודדים עם כל הקשיים בגבורה שאין כדוגמתה! דווקא הכינוס הזה הוא זה שצריך לפתוח את מהדורת החדשות!" דבריו המחזקים שנאמרו בכינוס בשדרות לפני כמה שנים, מופיעים בספר החדש "איש פשוט מירושלים".

לרכישת הספר "איש פשוט מירושלים" לחצו כאן

ומה הרב צבי יהודה קוק היה אומר על חוסר הבהירות הפוליטית? "הממשלה משועבדת אל העם, ולא העם משועבד אל הממשלה". ואם תשאלו: "השלטון הדמוקרטי במדינת ישראל והדת היהודית – מה הסינטזה? 'אחרי רבים להטות' – בתוך סידור העניינים החברתיים לפי כיוונה של התורה, שהיא צריכה להיות יסודה ותוכניתה של המדינה היהודית". אלו הן רק דוגמאות לרלוונטיות של תורותיו לימינו, המלוקטות בספר "מילה כסלע".

לרגל חודש הספר העברי שאלנו את מיכאל לב, מנכ"ל דברי שיר, מה החידוש בהוצאת ספר ליקוטים קצרים מפי הרב צבי יהודה קוק?

ברוך השם נכתבו בשנים האחרונות ספרים רבים המבארים את תורת הראי"ה קוק. אולם תורת בנו, הרב צבי יהודה, נשארה בעיקר במאמרים ארוכים וקשים לקריאה, שלא רבים נחשפים אליהם.

הספר "מילה כסלע" מנגיש את תורת הרב צבי יהודה לכל אדם באופן מסודר, מובן ומרשים. בעיניי, בעיקר בימים אלו, זהו ספר חובה לכל אדם הרוצה להבין את המציאות במבט תורני וללכת בדרך רבותיה של הציונות הדתית.

מגיע יישר כוח גדול למלקטים, שעשו עבודת קודש רחבה ומרשימה.

לרכישת הספר "מילה בסלע" לחצו כאן

מה סוד קסמו של הרב אלישע וישליצקי, שגרם לכם לכתוב על דמותו בסדרת גדולי האומה לילדים?

בכל מקום וצומת בציונות הדתית, תמיד תפגוש אנשים שהתפעמו מהרב אלישע זצ"ל, וישמחו לספר עד כמה הוא השפיע על חייהם. הרב אלישע וישליצקי היה תלמיד חכם ענק ומנהיג חשוב שראה עצמו אדם פשוט, וזוהי גדולתו.

אלו דמויות נוספות יש בסדרה? הוצאנו בימים אלו שלושה ספרים נוספים בסדרה: לראשונה יש ספר על שני בני זוג – הרב יוסף והרבנית ברכה קאפח, שהיו מגדלור של תורה וחסד. שני ספרים עוסקים במבשרי הציונות שהקימו את המושבות הראשונות בארץ – הרב מוהליבר שרתם את הברון רוטשילד להקמת מזכרת בתיה, והרב יואל משה סלומון שפרץ את חומות העיר העתיקה והקים את נחלת שבעה וגם את פתח תקווה, אם המושבות. הסדרה, שכותבים נעם ושירה ונגרובר, כוללת כבר 18 כרכים, ובהם מופיעים כמובן גם הרב צבי יהודה ואביו הראי"ה קוק, שעליו נכתבו שני כרכים.

האם יש לכם חידושים גם לבני הנוער? בוודאי, הנוער צמא לספרים שידברו בשפה שלו ועל הדרך גם יעשירו אותו בתכנים חיוביים. לשם כך ראינו חשיבות גדולה להוציא לאור סדרת מתח חדשה לנוער – "הגיבורים", פרי עטו ודמיונו של חיים אקשטיין. מדובר בארבעה בני נוער שיוצאים להרפתקאות בעקבות דמויות משפיעות בתולדות האומה. הכרך הראשון "סודות מן המרתף" יצא לאור בעקבות הראי"ה קוק רק לפני כחצי שנה, ואילו הכרך השני הטרי "סודות מן המערה" נכתב בעקבות לוחמי גוש עציון. ספרים אלו מצטרפים לסדרה "היי הרב" מאת הרב יוני לביא, שעוסקת בשיחות מהחיים בסגנון ווטסאפ. הכרך הראשון הוא רב־מכר אהוב בעיקר על הנוער, הכרך השני עוסק בקשרים ובאהבה, ואנו עמלים על הרחבת הסדרה לנוער ואפילו לילדים.

אילו בשורות נוספות הכנתם לקוראים בחודש הספר הנוכחי? הסופרת המוערכת אורנה בורדמן כתבה את "מפגש עם עצמי", מדריך תמציתי וברור לעבודת המידות בדרך אל חיים מלאים ומאושרים. הספר מציע כלים מעשיים לאיזון בין כוחות הנפש השונים, ומפגיש אותנו עם הגדלות והעוצמה המצויות בכל אחד מאיתנו. הוא כתוב בשפה, במושגים ובדוגמאות הברורים לכול. "חברון שוברת שתיקה" מאת ציפי שליסל יצא לאור כעת גם במהדורה באנגלית, וימשיך להפיץ את סיפורה האמיתי של חברון למעגלים נרחבים. ספר מסקרן נוסף מדבר על התודעה הנשית – "הרוקמת במסתרים" מאת אורנת ורנו, ובו הנשים מוזמנות להתחבר לעצמן במסע לגילוי הקול הפנימי הנשי שלהן.

ספרי דברי שיר
ספרי דברי שיר צילום: יח"צ

לרכישת מבחר הספרים החדשים לחצו כאן

היכן נמכרים הספרים שלכם? הספרים שלנו זמינים תמיד באתר של דברי שיר ובשלושת הסניפים שלנו בירושלים, ועכשיו בהנחות מיוחדות. כמו כן מיטב הספרים של ההוצאה נמכרים בחנויות מובחרות ובסניפים נבחרים ברשתות סטימצקי וצומת ספרים. דברי שיר חרתה על דגלה להפיץ תרבות יהודית מקורית, ולכן נוסף לספרי ההוצאה שלנו אנו מפיצים ספרים שמתאימים לקהל היעד שלנו ממגוון הוצאות וסופרים.