אריה דרעי
אריה דרעי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי מנע בשבתו כשר פנים אינטרנט מהיר מציבור חרדי?

עיתונאי גל"צ יובל שגב חשף היום (ג') כי במשך עשרה חודשים דרעי כשר הפנים סירב לחתום על תקנה שהופכת את הסיבים האופטיים לחלק מהתשתית הבסיסית של בניינים חדשים.

לדבריו, משרד התקשורת לחץ כדי לאפשר אינטרנט מודרני בכל בניין חדש, אבל דרעי סירב.

התוצאה הישירה לסירובו היתה שכל הבניינים החדשים שנבנו בתקופה הרלוונטית נבנו בלי תקן לסיבים אופטיים, לא בתל אביב, לא באלעד ולא באשקלון.

המטרה של דרעי על פי אנשים שעבדו מולו באותה תקופה היתה למנוע גישה לאינטרנט מהיר מהציבור שלו, כדי "לשמור עליו" לכאורה.

ימים ספורים לפני סוף הקדנציה דרעי ניאות לחתום אבל רק בתנאי שהתקנה תכלול החרגה המשאירה את הסמכות בידי ראשי הרשויות להחליט האם יותקן סיב בראשות המקומית, כך שראשי ערים חרדיות עדיין יוכלו למנוע את ההתקנה.

תגובת דרעי כפי שנמסרה לגלי צה''ל: "אכן, לפני מספר חודשים הוגשה לשר בקשה לחתום על תקנות המחייבות התקנת תשתית לסיבים אופטיים בפרויקטי בינוי חדשים ובכך לאפשר, בין השאר חיבור מהיר לאינטרנט ישירות לבתים בפרויקטים אלו".

"התקנות נבחנו מול כלל הגורמים המקצועיים במינהל תכנון, ומול הלשכה המשפטית במשרד הפנים".

"בין שאר הנושאים שנבחנו, ביקש השר לשים את הדעת על מניעת פגיעה ברגשות ציבור אשר על פי השקפתו מתנגד לחלוטין לכל שימוש באינטרנט ובוודאי להתקנת תשתית המאפשרת חיבור ישיר של אינטרנט לביתו".

"לאחר בחינת הנושא לעומק ובתאום עם משרד המשפטים ומשרד התקשורת סוכם כי רשות הרישוי המקצועית בעיר (לא יו"ר הרשות המקומית) תוכל להעניק פטור ליזמים להתקנת התשתית בבניינים אשר יוכח כי רוב הדירים בבניין מתנגדים לחיבור אינטרנט לביתם. עם הטמעת השינויים שסוכמו חתם השר דרעי על התקנות", לשון התגובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו