חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד ביקר הבוקר (שלישי) בישוב אביתר וקבע כי מניעת הרס הישוב היא מבחנו האמיתי של ראש הממשלה, נפתלי בנט.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, קבל על המציאות בה במקום להעניק פרס לתושבי הישוב הנאחזים בארץ יש בממשלה מי שמבקש לעקור ולהרוס את הישוב. "אין שום סיבה שאינה פוליטיקה קטנה נטו לגעת במקום הזה ולהרוס אותו", אומר דגן.

בדבריו הזכיר את החלטתן של המשפחות המתגוררות בישוב להקים אותו במענה ציוני לפיגוע הקשה בו נרצח יהודה גואטה הי"ד, "יש כאן את האנשים הכי טובים בארץ, ובמקום שהמערכת הפוליטית תחזק אותם ותיתן להם צל"ש על עשייה ציונית, מנסים באכיפה סלקטיבית ובאפליה בוטה מול בניה בלתי חוקית של ערבים, שלהם לא עושים כלום וכאן רוצים לעקור".

לטעמו של דגן על הימין והשמאל להתלכד מאחורי האמירה הערכית העולה מההתיישבות באביתר שנכון שיקבל אישור רשמי ויהפוך לישוב ה-34 במועצת שומרון.

קיש באביתר
צילום: רועי חדי

חבר הכנסת קיש קבע באוזני דגן כי האופוזיציה כולה עומדת מאחורי הדרישה, בעיקר לנוכח האכיפה הסלקטיבית נגד יהודים ביהודה ושומרון, ואולם הקריאה חייבת להתמקד בראש הממשלה, נפתלי בנט: "אין לי ציפיות לא מגנץ ולא מלפיד שירצו להרוס את המקום הזה. היחידי שיכול לעצור את ההריסה, ואני חושש שזה יכול להיות בימים או בשבועות הקרובים, זה בנט. זה המבחן של נפתלי בנט", אמר ופנה ישירות לראש הממשלה:

"אם נשארה בך טיפת אידיאולוגיית ימין, אם אתה טיפה מחובר לארץ ישראל, תעצור את גנץ, תעצור את לפיד, כי אחרת האנשים היקרים פה ישלמו מחיר ללא סיבה, ואנחנו באופוזיציה נילחם בכל הכוח. אם שקד ובנט לא עוצרים את הפינוי אז הכול ברור, אין מסיכות ואין יותר ציפיות. זה המבחן שלך, נפתלי בנט, אתה ראש הממשלה, ואם יש בך אידיאולוגיית ימין תעצור את הפינוי המעוות והשגוי הזה של אביתר".

צבי אלימלך שרבף, יו"ר תנועת נחלה, הודה בדבריו למועצת שומרון והעומד בראשה על העמידה מאחורי מתיישבי אביתר והזכיר את ההיסטוריה הציונית בה ישובים הוקמו כמענה לפיגועי טרור וכהוכחה שעם ישראל תוקע יתד באדמת ארץ ישראל. "אנחנו מכל הגורמים, אופוזיציה וקואליציה, להתאחד תחת הדבר הפשוט והבריא הזה של הקמת ישוב אחרי רצח יהודה גואטה הי"ד ופציעת שניים מחבריו שעדיין לא השתקמו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו