שלומי הייזלר
שלומי הייזלרצילום: דוברות

שרת הפנים איילת שקד הודיעה היום (ג') על החלטתה למנות את עו״ד שלומי הייזלר ליושב ראש מטה התכנון הלאומי.

במסגרת התפקיד, יכהן הייזלר כיו״ר המועצה הארצית לתכנון ולבניה, יו״ר הות״ל ויו״ר הותמ״ל, ויהיה אחראי גם על יושבי ראש הועדות המחוזיות ועל ועדות הערר המחוזיות.

בנוסף, יהיה אחראי על קידום מדיניות התכנון והרגולציה, ועל הסרת חסמים בתחום התכנון והבניה כאשר היעד הוא ייעול משמעותי של הליכי התכנון.

עו"ד שלומי הייזלר (48), אב לחמישה, מתגורר בבית שמש. בשנים האחרונות כהן כראש הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין במשרד המשפטים, ובמסגרת זו הוביל רפורמות רגולטוריות רבות, וקידם תהליכים משמעותיים ביותר בתחום הנדל״ן.

עו״ד הייזלר כיהן בעבר כיו״ר ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ולבניה, והיה חבר בוועדה לתשתיות לאומיות.

שרת הפנים איילת שקד: ״לאחר שעו"ד הייזלר עשה חיל כראש הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין, תוך הובלת רפורמות משמעותיות לטובת הציבור הרחב, החלטתי כי הוא האיש הנכון בזמן הנכון לכהן כיושב ראש מטה התכנון הלאומי.

''אני סבורה שריכוז תפקידי המפתח בעולם התכנון, בהם יו״ר המועצה הארצית לתכנון ולבניה, יו״ר הות״ל ויו״ר הותמ״ל, בידיו של עו"ד הייזלר, הוא שלב הכרחי בדרך למימוש היעדים הלאומיים. אתגרים רבים עומדים בפני מדינת ישראל במישור התכנוני, ואני סמוכה ובטוחה שיחד עם עו"ד הייזלר יכול נוכל להם. נאמנת לתפיסת עולמי המוטו שיוביל הוא הפחתת רגולציה וביורוקרטיה, הגברת האמון האזרח ברשויות וייעול ההליכים. עו״ד שלומי הייזלר יעבוד בשותפות עם ראש מנהל התכנון, דלית זילבר, ומנכ״ל משרד הפנים המיועד, יאיר הירש על מנת להשיג מטרות אלו''.

שקד הוסיפה: ''בהזדמנות זו אני רוצה להודות למרדכי כהן, מנכ"ל משרד הפנים, על כהונתו כיו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה וכיו"ר הות"ל, ולאדית בר, מנהלת מינהל הפיתוח במשרד הפנים, על כהונתה כיו"ר הותמ"ל, במסירות ובמקצועיות״.