ח"כ בצלאל סמוטריץ' וח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) הגיעו לבקר את המשפחות היהודיות בשכונת שמעון הצדיק בירושלים והותקפו באלימות מילולית על ידי ערבים תושבי המקום.

שוטרים שהגיעו למקום ביקשו מחברי הכנסת להתרחק מהשכונה.

חברי הכנסת הגיעו למקום לאחר שפורעים ערבים השליכו בקבוקי תבערה לעבר בתי יהודים בשכונת שמעון הצדיק.

"כבר איזה שלושה ימים שהאש שמה מתגברת", אמר תושב השכונה גאי אסולין בשיחה עם ערוץ 7. "ממוצאי שבת התחילו לתקוף אותנו הערבים עוד פעם באבנים ובכיסאות, הם ירו עלינו זיקוקים ואבנים, הכל בנוכחות משטרה".

לדבריו, "זה המשיך אתמול. פשוט לילה של קרב. משבע בערב אבנים, זיקוקים, מטח של זיקוקים על הדלת שלי. שכנה אחת עבר לה זיקוק מעל הראש, אם זה היה פוגע כמה סנטימטר למטה היא עכשיו הייתה בבית קברות".

בקבוק תבערה בשכונת שמעון הצדיק
בקבוק תבערה בשכונת שמעון הצדיק צילום: ללא

והמשטרה? "המשטרה עולה ויורדת, מאירה עם פנסים ולא עוצרת אף אחד. עכשיו זרקו בקבוקי תבערה לתוך המתחם. בניסים ה' שומר עלינו, אבל מהמשטרה אנחנו מיואשים לגמרי", אמר אסולין.

בחודשים האחרונים תושבי השכונה הערבים מתנכלים באופן תדיר לתושביה היהודים של שכונת שמעון הצדיק. במהלך השבת האחרונה, כאמור, תקפו ערבים תושבים יהודים והשליכו לעברם כסאות ואף קראו קריאות גזעניות.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר תקף את מדיניות הממשלה: "אסור לעבור על כך בשתיקה. אני עוקב בדאגה אחר ניסיונות ההשתלטות של גורמים ערבים, התוקפים יהודים ומנסים לגרשם ממקום מגוריהם".

בן גביר הוסיף, "האחריות מוטלת היום על רוה"מ נפתלי בנט שחבר לשמאל והתנועה האסלמית. הוא לא מסוגל להגן על תושבי שכונת שמעון הצדיק כי הוא שבוי בידי התנועה האסלמית שמעניקה גיבוי למחבלים הפורעים".

צפו: ערבים מתפרעים בשמעון הצדיק

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7