הרב מיכה הלוי
הרב מיכה הלויצילום: דוברות

עשרות מתושבי פתח תקווה התכנסו להקמת "חוג ידידי הרבנות בפתח תקווה" בהשתתפות רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר, ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ונציגים מקהילות העיר.

הרב מיכה הלוי מכהן כבר עשר שנים כרבה של פתח תקווה, ושמו עולה כאחד המועמדים לתפקיד הרב הראשי לישראל בבחירות שיתקיימו בשנת 2023.

"הכח של הרבנות לפעול ולרומם מגיע מהציבור", אמר הרב הלוי ושיתף את המשתתפים בחשיבות המעורבות של הציבור כמכפיל כח לפעילותו של רב העיר. "מעורבות הציבור באה לידי ביטוי בהרחבת מעגלי החיבור לרבנות בשיעורי התורה, פסיקה והדרכה לציבור דתי ושאינו דתי ברחבי העיר, במודעות ומעורבות שמאפשרת את שיפור מערך הכשרות תוך הפרדת זיקת משגיח-מושגח כפיילוט ארצי ובהובלת שיתוף פעולה חוצה מגזרים בשמירה על זהותה היהודית של העיר ובחיבור בין הקהלים השונים בה".

במהלך הכנס הושם דגש על מהפכת הכשרות שהוביל הרב מיכה הלוי בעיר פתח תקווה. המשתתפים שמעו ממקור ראשון את עדותו של משגיח כשרות שסיפר על הניסיון הקשה שעמד בפניו באופן אישי לפני הפרדת זיקת משגיח-מושגח, כאשר חשיפת ליקוי כשרות חמור העמידה אותו בפני אובדן מיידי של הכנסה כתוצאה מהסרת הכשרות בעסק.

המשגיח סיפר על היתרון הגדול במתווה הנוכחי המאפשר סידור הגיוני של איזורי ההשגחה לכל משגיח ומניעת מצב בו המשגיחים מכלים את זמנם בנסיעה מקצה אחד לקצה השני של העיר.

במהלך הערב הציגו המשתתפים זוויות שונות של העשייה ברבנות בהם הם נפגשו באופן אישי והביעו את רצונם לקחת חלק כ"שגרירי הרבנות" להגברת העשייה. כחלק מהגשמת מטרה זו צפויות לקום בהמשך ועדות בהשתתפות תושבים שיקחו חלק בקידום תחומי הפעילות בהם עוסקת הרבנות.

משה שמעון, יד ימינו של הרב הלוי, סיפר על התנאי שהציב הרב הלוי בעת שהתמנה לרבנות העיר ולפיו ימשיך גם במהלך כהונתו ללמוד וללמד בישיבה. "כל מי שרואה את העשייה של הרב מרגיש היטב כיצד כל הכוחות והעוצמות נובעים מלימוד והרבצת התורה מחד ומהחיבור הגדול של הציבור מאידך".

עוד ציין שמעון את מפעלה של הרבנית הלוי בייעוץ וארגון כנסים בנושאי משפחה ובראשם כנס יסודות השנתי שצפוי להתקיים החודש בפעם החמישית.

רבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר: "את הרב מיכה הכרתי כשכיהנתי כרב העיר בתל אביב, הרב מיכה הגיע אלי ביום הראשון ואמר לי 'כל מה שאוכל לעזור לעשייה של הרב ברבנות אני חייל', הפקדתי אז את הרב מיכה על ניהול כשרות בתי המלון בעיר והרגשתי שעליו אני יכול לסמוך במאה אחוז. זכיתם שיש לכם רב עיר כזה ואשריכם שאתם מכירים ומוקירים את הזכות הזו''.

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג: ''רבנות זה לא רק מענה הלכתי ושיעורי תורה, זו מנהיגות. זכינו בפתח תקווה לרב עיר שהולך עם האמת ועם התורה בלי לעשות חשבון האם זה יעזור לי או לא יעזור לי, זאת מנהיגות. גם כשיש חילוקי דעות זה תמיד ענייני ולא אישי. אני מקווה מאוד שהרב ימשיך להנהיג ולפעול כאן בעיר עוד שנים רבות''.