משרד הביטחון יסייע בהקמת בזק של מתחם בדיקות נוסף בנתב"ג

בעקבות העלייה בתחלואה: משרד הביטחון יסייע בהקמת מתחם בדיקות נוסף בנתב"ג

ערוץ 7 , י"ב בתמוז תשפ"א

משרד הביטחון יסייע בהקמת בזק של מתחם בדיקות נוסף בנתב"ג -ערוץ 7
בדיקת קורונה
צילום: ISTOCK

שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות ניצן הורביץ סיכמו כי משרד הביטחון יקים מאהל שיוכל לבדוק מאות אנשים בו זמנית בנתב"ג.

הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון משה אדרי, שוחח בנושא עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, והשניים סיכמו כי יגובש אפיון ביממה הקרובה, וכי משרד הביטחון באמצעות מנהל הרכש, צה"ל וגורמי מקצוע נוספים יקים את המתחם בנוהל מזורז.

שר הביטחון גנץ אמר "מערכת הביטחון תמשיך לסייע למערכת הבריאות ולכל משימה לאומית שתידרש לה. המלחמה בקורונה לא מאחורינו, אבל בעזרת פעולות נחושות ומהירות, נשמור על רמת תחלואה נמוכה, וננצח גם במאבק הזה".

שר הבריאות הורוביץ הוסיף "כדי לשמור על שגרת החיים בישראל, עלינו לפקח על הכניסות לישראל באופן הדוק. משרד הבריאות תיגבר בצורה משמעותית את מערך הבדיקות בנתב"ג וכעת, כהיערכות לעומס הטיסות הצפוי בחודשי הקיץ, נקים במהרה מתחם בדיקות נוסף כדי למנוע היווצרות תורים בלתי סבירים. בשיתוף פעולה עם כל משרדי הממשלה, נשמור על בריאות הציבור בישראל, במינימום הגבלות על הציבור".

ביממה האחרונה אותרו בישראל 123 חולי קורונה חדשים - הנתון הגבוה ביותר מזה חודשיים. בעקבות כך, ראש הממשלה נפתלי בנט יקיים היום (שלישי) בשעות אחר הצהריים דיון בנוגע לכניסה מנתב"ג בהשתתפות שרים ובכירים במערכת הבריאות, ביניהם שר הבריאות הורוביץ, שרת התחבורה מיכאלי והשר לביטחון פנים עמר בר-לב.