ישראל אייכלר
ישראל אייכלר צילום: ערוץ 7

על רקע פרשת התינוקת הבריטית ח"כ ישראל אייכלר נשא היום (ג') נאום כואב בפני חברי הכנסת במליאת הכנסת והפציר בהם לעשות הכל כדי למנוע את ניתוק הילדה החרדית ממכשירי ההנשמה.

"מחר אמור בית המשפט הבריטי לפסוק את דינה של הילדה אלטע פיקסלר בת השנתיים, ילדה יהודייה ישראלית. בית המשפט פסק להוציאה להורג בעוון היותה מונשמת ומורדמת מיום לידתה. כל זאת בשם "החמלה וחסד". בית החולים ביקש מבית המשפט לחייב את ההוצאה להורג בניגוד לדעת ההורים, זעקתם ובקשתם.

"ההורים ביקשו להביאה לארץ, וכאן, כפי שבדקו כל היועצים המשפטיים, היא תוכל להמשיך לחיות כפי ההלכה. נבדקה אפילו אופציה שבית החולים יקיים את צו בית המשפט הבריטי וינתק אותה, בשעה שרופאים ישראליים יחברו אותה מיד לציוד משלהם ויטיסו אותה ארצה. כך גם לזה סירב בית המשפט הבריטי בעיקשות, בשם החמלה".

"כאמור מחר יתקיים דיון אחרון. אני רוצה להודות לכל מי שפעלו בעניין. ניסו לעשות ככל שביכולתם, ועדיין לא הצליחו במבחן התוצאה. אגב, היו מקרים של מוסלמים שהתנגדו להריגה והוחזרו לארצות ערב. אבל פה חידש בית המשפט הבריטי שהיות והתינוקת רק בת שנתיים, טרם קיבלה על עצמה את הדת היהודית. שזו שערורייה תקדימית ומסוכנת בפני עצמה".

בדבריו הפציר בפני חברי הכנסת לסייע מול הממשל הבריטי. "אני קורא לכל מי שיש לו השפעה על הממשל הבריטי, שרים וח"כים, להתערב ולעצור את הרצח של התינוקת", סיים ח"כ אייכלר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו