טראמפ הציע: לשלוח חולי קורונה לגואנטנמו

ספר חדש חושף: מיד עם התפרצות המגיפה הציע הנשיא לשעבר לשלוח את החולים למפרץ גואנטנמו. "אין לנו אי בבעלותנו? אנו מייבאים סחורות, לא נגיפים"

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ב בתמוז תשפ"א

טראמפ הציע: לשלוח חולי קורונה לגואנטנמו-ערוץ 7
טראמפ
הבית הלבן

על פי דיווח ב"וושינגטון פוסט" המצטט ספר חדש שיצא בקרוב לחנויות, מיד לאחר הידיעות על חולי הקורונה האמריקנים הראשונים שחזרו ממדינות בעולם, הציע הנשיא לשעבר דונלד טראמפ לשלוח אותם לבידוד במפרץ גואנטנמו, שם ממוקם בית הכלא הידוע לשמצה.

על פי הספר "תרחיש הסיוטים" שנכתב על ידי שני כתבי ה"וושינגטון פוסט" יסמין אבוטאלב ודמיאן פאלטה, כינס טראמפ את בכירי הסגל בבית הלבן בחודש פברואר 2020 ושאל אותם לגבי האפשרות לשלוח את החולים למפרץ בקובה. "אין לנו אי בבעלותנו? מה עם גואנטנמו? אנו מייבאים סחורות, אנחנו לא מתכוונים לייבא נגיפים", שאל טראמפ.

על פי שני הסופרים, עוזריו של הנשיא נדהמו מהשאלה, ולאחר שהנשיא לשעבר העלה שוב את הרעיון לשלוח את חולי הקורונה לגואנטנמו, הם ביקשו ממנו להוריד את הנושא מהשולחן. ציטוט נוסף מתייחס לדברים שהשמיע טראמפ באוזניו של מזכיר הבריאות ושרותי האנוש לשעבר, אלכס אזר, ובו התלונן כבר בחודש מרץ בשנה שעברה כי הוא עומד להפסיד בבחירות עקב מערך בדיקות הקורונה שחשף את כמות הנדבקים הגבוהה בארה"ב.

"הבדיקות הורגות אותי! אני הולך להפסיד בבחירות בגלל בדיקות! איזה אידיוט גרם לכך שהממשל הפדרלי עורך את הבדיקות?". תגובתו של אזר הותירה את הנשיא המום. "אתה מתכוון לג'ארד קושנר?", שאל אזר את הנשיא, והזכיר לו כי חתנו של הנשיא לקח אחריות על אסטרטגיית הבדיקות של הממשל האמריקאי.

הספר גם מעלה מספר סוגיות של מתיחות בין טראמפ לבכירים בממשל, לאחר שהנשיא ביקש לפטר מספר מהם עקב התפשטות מגפת הקורונה. כך לדוגמא ביקש הנשיא לפטר את רוברט קאלדץ, מנהל אגף כוננות החירום במשרד הבריאות ושרותי האנוש, שאיפשרו ל-14 אזרחים אמריקנים חולי קורונה לעלות על ספינת תענוגות בדרכם חזרה לארה"ב.

"התגובה הזו הפכה את הכל לסביבה רעילה שבה לא משנה לאן תפנו, מישהו היה מוכן להוריד לכם את הראש או איים לפטר אתכם", כתבו שני הסופרים בספר החדש.