מפגש הזום
מפגש הזוםללא קרדיט

מאות נשים מישראל ומאירופה השתתפו ביום עיון בנושא "הגברת הטהרה בעם ישראל" שנערך באופן מקוון ביוזמה משותפת של המשרד לשירותי דת ו"מרכז רבני אירופה".

במהלך הכנס בו נטלו חלק מאות נשים מרחבי העולם דנו בבעיות שנוצרו בעקבות תקופת משבר הקורונה החמור. בדברים שנשא הרב ברוך רוזנבלום הוא התמקד בחשיבות המצווה למרות הקשיים הרבים.

בכנס אותה יזמה דבורה אייפרמן, מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת עמדו יחד המשתתפות על שלל נושאים הקשורים לטהרת המשפחה. הנשים אף שיתפו אחת את השנייה בקשיים אותן הן חוות בשלל מדינות בשל הגבלות הקורונה.

אחת המשתתפות סיפרה כי הכינוס היה בעבורה חוויה עוצמתית ויוצאת דופן, "יחד הבנו עד כמה האישה צריכה להתחבר למצווה למרות הקשיים הרבים, זה לא משנה אם את גרה בדימונה או בשנחאי, לכל אחת יש קשיים, ולכל אחד יש תעצומות מיוחדות".

במוקד הכינוס קיבלו המשתתפות דברי חיזוק בעניין טהרת הבית וההליכה למקוואות. הנשים יצאו מחוזקות ועם כוחות מחודשים לאחר שנחשפו לסיפורם יוצא הדופן של נשים רבות המתגוררות במקומות שההליכה למקווה הוא לא עניין של מה בכך.

עם תום הכינוס הנשים השתתפו בחדרי דיון סגורים בו דנו על שלל בעיות שנוצרו בתחום הטהרה, מנהלות הכינוס אף העניקו פתרונות מגוונים ומעשיים עבור ציבור נשים המשתתפות.

הרב אריה גולדברג מנכ"ל "מרכז רבני אירופה" אמר בתום המפגש כי הוא מברך על היוזמה המיוחדת, "אני בטוח ששיתוף הפעולה עם המשרד לשירותי דת יביא אותנו להישגים משמעותיים בכל הנוגע לטהרה ולשאר יסודות היהדות".

דבורה אייפרמן, מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת, אמרה: "במסגרת תפקידנו במשרד, אנו רואים את חובתנו לתת את השירות המקסימאלי לציבור הנשים, על מנת לשמור על שלמותן ובריאותן של ציבור הטובלות.

"אנו מייצרים מגוון פעולות על מנת לשפר ולהנגיש את כלל השירותים הניתנים באופן שוטף ויומיומי, ובוודאי שבתקופת הקורונה בה המורכבות משמעותית. חובתנו לעמוד בכל האתגרים במקצועיות וביעילות. אנו נמשיך לשפר את המצבת המקוואות בנראות החזותית ולשפר נדבך אחר נדבך את השירותים הניתנים במקוואות", הוסיפה.