גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

משלחת ישראל לאו"ם ומשרד האנרגיה קיימו היום (שלישי) אירוע עולמי בנושא חדשנות ישראלית בתחום האנרגיה. האירוע התקיים במסגרת שיתוף פעולה בין שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, ומשרד האנרגיה בראשות השרה קארין אלהרר ובהשתתפותה.

השגריר ארדן: "צריכת אנרגיה היא אחד ממקורות הזיהום הגדולים בעולם ויחד עם ההשפעות ההרסניות של שינויי האקלים נוצר אתגר אדיר לספק את צורכי האנרגיה של האנושות. רק באמצעות שימוש במדע ובחדשנות טכנולוגית, נוכל לעמוד בצרכי האנרגיה בדרך בת קיימא ובזכות החדשנות הישראלית נוכל לקרב את העולם להשגת יעדי הפיתוח של האו"ם. אנו משתפים את הידע שלנו עם העולם ולכן היום הצגנו את היכולות של החברות שלנו לקהילה הבינלאומית".

"הפחתת ההשפעה הסביבתית של צרכי האנרגיה של ישראל הפכה למשימה לאומית שלנו. כשר להגנת הסביבה פעלתי רבות לבניית התכנית הלאומית שלנו להפחתת פליטת גזי החממה של ישראל. אחד התחומים בהם ישראל התקדמה רבות בנושא של אנרגיה מתחדשת היא אנרגיה סולרית, עד לשנת 2030 אנרגיה סולרית תספק יותר משליש מכלל מהחשמל של ישראל. עד לשנת 2025 ישראל כבר לא תשרוף פחם ואנחנו מחויבים להשלים את המעבר שלנו לאנרגיה מתחדשת עד שנת 2050", הוסיף השגריר ארדן.

"על מנת לבנות עתיד אנרגטי טוב יותר, יצירת מקורות אנרגיה חדשים אינה מספקת. עלינו לבחון מחדש את הדרך בה אנחנו צורכים את האנרגיה שלנו. באמצעות השימוש בחדשנות, בטכנולוגיה ובנתוני מידע נוכל להגביר את היעילות האנרגטית שלנו", סיכם השגריר.

האירוע היום התקיים לקראת פסגת האנרגיה שתתקיים בעצרת האו"ם בחודש ספטמבר בנושא אנרגיה נקייה וברת השגה. זהו יהיה הכינוס הראשון בנושא אנרגיה בעצרת האו"ם מאז ב-1981.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו