בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה ליועמ"ש אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה ולהגיש כתבי אישום נגד המעורבים באירוע 'שריפת שם השם' בעין חרוד.

במכתבו כותב יו"ר מפלגת הציונות הדתית, "בימים האחרונים פורסם במרשתת סרטון בו מצולם אדם בשם גרגורי אבו המציג ׳מיצג אומנותי׳ בשם ׳שריפת שם השם׳ במשכן לאומנויות הבמה עין חרוד".

״לצערי נראה הדבר כי מיום אל יום ׳האומנות׳ הנאורה יורדת מדחי אל דחי עד ההדיוטה התחתונה תוך שהיא מבזה את קודשי ישראל, פוגעת ברגשות של מיליוני יהודים בארץ ומחוצה לה והכל בשם ׳חופש האומנות והביטוי׳״.

סמוטריץ' הוסיף, "אני דורש כי תפתח חקירה ויוגש כתב אישום כנגד האחראים במשכן לאומנויות הבמה כמו גם כנגד המציג גרגורי אבו בעבירה על סעיף 173 ׳פגיעה ברגשי דת׳ לחוק העונשין".

"אין בי צל צילו של ספק כי רשויות האכיפה יתייחסו בכובד ראש לנושא לפחות כפי שהתייחסו בעבר כאשר הוגש כתב אישום, שהסתיים בהרשעה בעניינה של טטיאנה סוסקין כאשר פרסמה כרוז ׳מוחמד חזיר׳ אשר פגע ברגשות הדת של מאמינים מוסלמים", דברי סמוטריץ'.

כזכור, ילדי גן בחינוך הממלכתי דתי נלקחו בשבוע שעבר לסיור במשכן לאמנויות עין חרוד במהלכו הוקרן להם סרטון בו שורף האומן את שם ה'.

הורי גן הילדים ביישוב הקהילתי גדעונה הופתעו והזדעזעו לגלות כי כחלק מיצירת האומנות כותב האמן את 4 אותיות ה' על דף גדול ואז שורף אותו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו