למנוע את ועדת החקירה הבאה

סיפרו לנו שהממשלה תעסוק רק בנושאים אזרחיים אלמנטריים, כמו סלילת כבישים וכדומה. הכריזו שזו הולכת להיות ממשלת אחדות – וכבר באים ופוגעים ברגשותיהם של מיליוני יהודים.

הרב אברהם ליפשיץ - מורא המקדש , י"ג בתמוז תשפ"א

למנוע את ועדת החקירה הבאה-ערוץ 7
סער, בנט, לפיד וגנץ
צילום: דוברות הכנסת - דני שם טוב

1.

יש ויכוחים ציבוריים שנפרסים במשך שנים עד שבאים לידי הכרעה. יש לעיתים ויכוחים שבאים לפתרונם לאחר מספר חודשים. אך נדירים הם הוויכוחים שמוכרעים כבר אחרי כמה ימים.

הממשלה החדשה בקושי הספיקה לחגוג יום הולדת של שבוע, וכבר קיבלנו הצהרת כוונות מכמה מהבכירים שבה.

שר החוץ וראש הממשלה החליפי (צריך לומר: 'האמיתי') לפיד הורה להניף את דגל הגאווה ברחבת משרד החוץ, לצד דגל ישראל. כאילו שזהו הדגל השני של המדינה – דגל של פירוק התא המשפחתי. בענין הישוב אביתר הודיע לפיד: ''צריך לפנות את אביתר - זה מאחז לא חוקי ומאחזים לא חוקיים צריך לפנות''.

שרת התחבורה מיכאלי כבר הספיקה להכריז שתקדם תחבורה ציבורית בשבת. בדבריה היא הסבירה: "תחבורה ציבורית בשבת היא כלי חברתי ראשון במעלה, לכן התעקשנו שהיא תהיה חלק מההסכמים הקואליציוניים". משרד התחבורה בראשותה אף שינה את לוגו המשרד לצבעי הלהט''בים.

השרה לאיכות הסביבה זנדברג כבר הספיקה להכריז כי תתנגד ליוזמה של רשות הטבע והגנים להגדרת שעות-רחצה-נפרדות במעיינות. בדבריה הסבירה: "הפרדה מגדרית היא סוג של הדרה ומהווה פגיעה מהותית בשוויון".

ראש ועדת חוקה 'הרב' גלעד קריב הודיע: ''נקדם מהקואליציה את מתווה הכותל". השר אביגדור ליברמן כבר הודיע כי יכפה על תלמודי התורה ללמוד מקצועות בניגוד לרצון ההורים. חבר הקואליציה מוסי רז פנה ליועמ"ש לחקור את הרב שמואל אליהו על הסתה לגזענות.

2.

האמת, שלא ציפיתי שזה יקרה כל כך מהר. חשבתי שנציגי השמאל הקיצוני בממשלה יראו, לפחות בהתחלה, סוג של נימוס והעמדת פנים כאילו הם באמת באים לממשלה במטרה לאחדות, פיוס וכו'. קשה להאמין, אך חלפו רק מספר ימים, וכבר כל הטענות של הדתיים התומכים בממשלה הזו התבררו כסיפורי בדים:

הבטיחו שהסטטוס קוו יישמר.

סיפרו לנו שהממשלה תעסוק רק בנושאים אזרחיים אלמנטריים, כמו סלילת כבישים וכדומה.

הכריזו שזו הולכת להיות ממשלת אחדות – וכבר באים ופוגעים ברגשותיהם של מיליוני יהודים.

הבטיחו לנו שהשמאל הפרוגרסיבי קיבל רק משרדים שוליים בממשלה, כמו תחבורה ואיכות הסביבה - ולא חשבו על כך שכל שר מגיע עם אג'נדה, ובכל משרד שיקבל הוא יפעל לממש אותה.

אמרו לנו: 'אל תדאגו, יש ראש ממשלה עם כיפה' – והתעלמו מכך שראש הממשלה הוא גורם קטן ושולי בממשל השמאל הקיצוני הזו.

אמרו שהשמאל 'שילם מחירים כבדים', אך תוך שבוע כבר למדנו שאין לו בעיה לשלם אותם - כי הקופה אצלו. והוא הולך (או יותר נכון רץ) על כל הקופה.

אמרו ש'שום צד בממשלה הזו לא ימשוך את האידאולוגיה שלו עד הקצה' - ובינתיים, בעוד השמאל הפרוגרסיבי חוגג את עלייתו לשלטון אחרי שנים, וממהר לקבוע עובדות בשטח, הימין לא מצליח להמשיך אפילו חוק בסיסי כמו איסור איחוד משפחות. השמאל מושך לכיוון הקצה בכל בכח, והימין לא מצליח אפילו לגעת באמצע החבל. אחרי שבוע כזה, מפחיד לדמיין מה יש לשמאל בקצה.

הבטיחו שהערבים באים לממשלה רק לטפל בנושאים אזרחיים, וכבר הם מספיקים לערער את הנושאים הלאומיים הכי בסיסיים.

3.

דתיים וימניים שעוד סירבו לפקוח את עיניהם לפני הקמת הממשלה, וגיבו את הקמתה בשלל הטענות המפורכות הנ"ל - מצופה מהם שלפחות עכשיו יודו שהנסיון כשל, ושהשמאל הקיצוני לא פראייר כמו הציבור הדתי. לא צריך לשנוא את נציגי השמאל הקיצוני, רק צריך להבין כמה חמור לתת לאג'נדות שלהם שליטה במדינה. כל דתי ו\או ימני נדרש להציב לחברי הממשלה הדתיים והימניים מראה מול הפנים. כולנו נדרשים להצטרף למחאה ציבורית גדולה, כדי להביא להפלתה. ויפה שעת אחת קודם.

שלשום החליטה הממשלה על הקמת ועדת חקירה על אסון מירון. השר גנץ הסביר: "הקמת הוועדה היא חוב מוסרי לציבור הישראלי, וגם למשפחות. עלינו לוודא שלעולם לא יתרחש אירוע כזה". השר ליברמן הוסיף כי "זו העת להסיק מסקנות, לקחת אחריות ולמנוע את האסון הבא".

אז אני מציע לכולנו שנאמץ את המשפטים שלהם. בואו נסיק מסקנות, ניקח אחריות ונחשוב כיצד למנוע את אסון ממשלת החילון וההדרה שקמה עלינו. בואו נרחיב את המחאה, כדי להפיל את הממשלה. זהו חוב מוסרי לציבור הישראלי, וגם לשמירה על קדושת המשפחות. יחד נמנע את ועדת החקירה על אסון ממשלת-כל-אזרחיה.