הדמוקרטים רוצים תמיכה בפלסטינים, הרפובליקנים בישראל

סקר חדש מגלה כי רוב קטן בקרב המצביעים הדמוקרטים רוצים יותר תמיכה אמריקאית בפלסטינים, בעוד הרפובליקנים רוצים תמיכה גדולה יותר בישראל.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשפ"א

הדמוקרטים רוצים תמיכה בפלסטינים, הרפובליקנים בישראל-ערוץ 7
גבעת הקפיטול
צילום: ISTOCK

סקר שערכה סוכנות הידיעות AP מגלה כי מצביעי המפלגה הדמוקרטית בארה"ב מפולגים לחלוטין בנושא הסכסוך הישראלי – פלסטיני, ורוב זעום ביניהם סבור כי ארה"ב צריכה לתמוך יותר דווקא בפלסטינים בסכסוך עם ישראל.

בקרב מצביעי המפלגה הרפובליקנית התמונה הפוכה, ומרביתם סבורים כי ארה"ב צריכה לתמוך יותר בישראל.

הסקר נערך שלושה שבועות לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש בעקבות מבצע "שומר החומות". בקרב מצביעי המפלגה הדמוקרטית טענו 51 אחוזים כי "ארה"ב אינה תומכת מספיק בפלסטינים". הנתון עולה עוד יותר כאשר מדובר בדמוקרטים המציגים את עצמם כ"ליברלים".

לעומתם, 49 אחוזים ממצביעי המפלגה הרפובליקנית טוענים כי "ארה"ב אינה תומכת מספיק בישראל", נתון שמגיע עד 61 אחוזים בקרב הרפובליקנים המגדירים עצמם "ליברלים".

בשקלול כל נתוני התמיכה האמריקאית בישראל, של מצביעי המפלגה הדמוקרטית והרפובליקנית יחד, עולה כי 29 אחוזים סבורים "ארה"ב תומכת מדי בישראל", בעוד 30 אחוזים טוענים כי "ארה"ב אינה תומכת מספיק בישראל". עוד 36 אחוזים טוענים כי התמיכה האמריקאית בשני הצדדים שווה.

בנושא התמיכה האמריקאית בפלסטינים, אמרו 25 אחוזים כי "ארה"ב תומכת מדי בפלסטינים" בעוד 32 אחוזים טענו כי "ארה"ב אינה תומכת מספיק בפלסטינים". עוד 37 אחוזים טענו כי התמיכה שווה לכל הצדדים בסכסוך.

על השאלה "עד כמה אתם תומכים במדיניות ביידן בסכסוך הישראלי – פלסטיני" ענו 56 אחוזים כי הם אינם תומכים במדיניותו של הנשיא האמריקני, בעוד 40 אחוזים בלבד הביעו תמיכה במדיניותו.

חוסר התמיכה גבוה במיוחד בקרב המצביעים הרפובליקנים, עם 75 אחוזים שמתנגדים למדיניות ביידן, בעוד 35 אחוזים ממצביעי המפלגה הדמוקרטית אמרו גם הם כי הם מתנגדים למדיניות הנשיא.