התפרצות מחודשת: תכנית כניסת התיירים המחוסנים תידחה בחודש

ראש הממשלה והשרים הכריעו: אם יהיו 100 מאומתים בממוצע שבועי - חובת המסכות בחללים סגורים תחודש.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשפ"א

התפרצות מחודשת: תכנית כניסת התיירים המחוסנים תידחה בחודש-ערוץ 7
בנט בנתב"ג, אתמול
צילום: לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט כינס היום (רביעי) הערכת מצב עם בכירי מערכת הבריאות בעקבות ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה בישראל כתוצאה מהזן ההודי של הנגיף.

בדיון הוחלט על דחייה בחודש של התכנית לכניסת התיירים המחוסנים לישראל.

110 חולי קורונה חדשים אובחנו בישראל אתמול לאחר שבוצעו 45,175 בדיקות. נכון להיום ישנם 26 חולים שמצבם מוגדר קשה, מהם 18 מונשמים. מניין נפטרי הקורונה בישראל עומד על 6,428 בני אדם.

בעקבות העלייה בתחלואת קורונה וההתפרצויות האחרונות במקומות שונים בארץ, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי חתם על תיקון לצו בריאות העם ולפיו ניתן להטיל קנס בגובה 5,000 ש"ח על אחראי על קטין מתחת לגיל 12, אם הקטין מתגורר עימו והפר בידוד.

על פי הצו, יש לעטות מסיכה גם בשדה תעופה בין-לאומי, מעברי גבול, ובמקום שניתן בו טיפול רפואי. בנוסף מנכ"ל משרד הבריאות יוכל להורות על חובת עטיית מסכה במוסד למשך שבועיים כדי למנוע התפרצות של נגיף הקורונה.

בעקבות ההתפרצות המחודשת, ראש הממשלה נפתלי בנט ידון עם בכירי מערכת הבריאות בהחזרת החובה לעטות מסיכות.

קבינט הקורונה הוקם שוב

בתוך כך, במטרה להגן על מדינת ישראל מההתפרצות העולמית של זן הדלתא, תוך שמירה על שגרת החיים התקינה של אזרחי ישראל, אישרה הממשלה היום (ד') את הקמתה והרכבה של ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה (קבינט הקורונה).

בכוונת רה"מ לצמצם בחקיקה את הרכב הוועדה בהמשך, על מנת לקיים מנגנון עבודה יעיל ודיונים תמציתיים.

הרכב הוועדה בשלב זה:

- ראש הממשלה - נפתלי בנט
- שר החוץ - יאיר לפיד
- שר הביטחון - בני גנץ
- שר האוצר - אביגדור ליברמן
- שר המשפטים - גדעון סער
- שרת הפנים - איילת שקד
- השר לביטחון הפנים - עמר בר לב
- שר הבריאות - ניצן הורוביץ
- שרת החינוך - יפעת שאשא ביטון
- שר השיכון והבינוי - זאב אלקין
- השר לשירותי דת - מתן כהנא
- שרת הכלכלה והתעשייה - אורנה ברביבאי

כמו כן, במסגרת שינויי הרכב הוועדה, יצורפו אליה בהמשך שרת החדשנות והמדע, אורית פרקש הכהן, ושר התיירות, יואל רזבוזוב. עד להשלמת הליך החקיקה השניים יזומנו לדיוני הוועדה.

אתמול סייר ראש הממשלה בנט בנתב"ג על רקע החשש מהזן ההודי של קורונה. בפתח דבריו אמר בנט כי ערך סיור בנתב"ג וקיים דיון הערכת מצב עם שרי הבריאות, התחבורה וביטחון הפנים. "זן הדלתא, הזן ההודי, מתפשט באופן מואץ ברחבי העולם", אמר בנט, "עם קצב הדבקה הרבה יותר גבוה ממה שהכרנו. הוא מידבק בכ-50% יותר מזן הקורונה המקורי ואנחנו רואים התחלה של התפשטות בתוך ישראל. לא תמיד אנחנו יודעים לאתר את המקור. הוא מדביק גם אנשים שהתחסנו. אפשר להתחסן ולהידבק". עוד אמר: "בואו נימנע מאירועים המוניים במקומות סגורים. תפעילו שכל ישר".

"בימים הקרובים נצא עם תוכנית של מפת דרכים כדי לא להפתיע אתכם, כדי שתוכלו לדעת - אם ההתפרצות מגיעה לרמה מסוימת, מה יקרה, ותוכלו להיערך עם כמה שפחות הפתעות מעכשיו לעכשיו", אמר בנט.

ההחלטות שעליהן הכריז בנט: קבינט הקורונה יוקם מחדש, הנכנסים לישראל בנתב"ג יעטו מסכה, כל הנכנסים לישראל יעברו בדיקה סרולוגית.