ההצעה המפתיעה של אלקין למנסור עבאס

השר זאב אלקין הציע ליו"ר רע"מ מנסור עבאס תפקיד של סגן שר במשרד השיכון בתמורה ככל הנראה לתמיכה בחוק האזרחות.

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשפ"א

ההצעה המפתיעה של אלקין למנסור עבאס-ערוץ 7
מנסור עבאס
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

שר השיכון זאב אלקין הציע לרע״ם תפקיד סגן שר במשרדו. על פי הדיווח של דפנה ליאל בחדשות 12 ברע״ם מתלבטים אם לקבל את ההצעה.

"מצד אחד זו הזדמנות מדהימה להשפיע בסוגיות ליבה, מנגד רע״ם תצטרך לקחת אחריות על המדיניות", נאמר בדיווח.

בשני הצדדים מאשרים את ההצעה אך טוענים שאין לה קשר לחוק איחוד משפחות והצורך לפייס את רע״ם לקראת ההצבעה בשבוע הבא.

בליכוד הגיבו "למה ראש הממשלה בפועל, מנסור עבאס, צריך עוד תפקיד סגן שר? בנט ממשיך במכירת חיסול של המדינה כדי להמשיך לכהן כראש ממשלה עם 6 מנדטים".

במפלגת הציונות הדתית אמרו כי ״עוד לא עברו שבועים מהקמת ממשלת בנט-עבאס ומסחטת רע״מ בעיצומה. במקום להגיע איתנו להסכמות על חוק יסוד ההגירה שמונח על שולחן הכנסת ויאפשר סוף סוף פתרון ראוי לסוגיה במקום הוראת השעה המחוררת, מעדיפים בנט ושקד למכור את האינטרסים של מדינת ישראל כשעכשיו הם מציעים לתומכי הטרור על מגש של כסף, זרוע ביצועית להלבנת ההפקרות הערבית בנגב".

"אם למישהו זה לא היה ברור - ממשלת הטלאים שהקים בנט להגשמת מאוויו האישיים תעשה הכל כדי לשרוד גם במחיר מכירת כל האינטרסים הלאומיים והבטחוניים שיש לישראל. נעשה הכל כדי להפיל אותה", לשון תגובת המפלגה.

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, אמר כי "ממשלת השמאל החלש נכנעת לתומכי הטרור וממשיכה למכור את מדינת ישראל לרע"מ והרשימה המשותפת. זה התחיל במכירת חיסול של הנגב, ותקציב של 54 מילארד שקל לרע"מ וממשיך בתפקידי מפתח בכנסת לרשימה המשותפת, בהסכם חשאי שאפילו לפרסמו בציבור הם מתביישים".

"השמאל של 'ימינה', יודעים שהציבור מאס בבוגדים שיעשו הכל כדי לשמור על הכסא, גם במחיר כואב של שיתוף פעולה עם האויב", דברי בן גביר.