גדעון סער
גדעון סער צילום: חגי אופן - לע"מ

שר המשפטים ויו"ר מפלגת תקווה חדשה, גדעון סער, תקף הערב (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת סיעת הליכוד וטען כי הם מעדיפים אינטרסים אישיים ופוליטיים על פני טובת המדינה, כלשונו.

בפתח נאומו בכנס פעילי "תקווה חדשה" במושב עזריה שבשפלה תקף סער את התנגדות נתניהו לחוק המונע איחוד משפחות, "הליכוד היום מבקש להכשיל את הארכת ההסדר בנושא איחוד המשפחות מטעמים שהם באופן מובהק העדפת האינטרס הפוליטי על טובת המדינה.

''לאורך כל מערכת הבחירות אמרתי, הזהרתי והבהרתי שהבעיה היום היא שמעדיפים אינטרסים אישיים ואינטרסים פוליטיים על פני טובת המדינה. כך הגענו למצב בכנסת הקודמת שעל-מנת למנוע קיום הסכם שחתמו עליו - מנעו העברת תקציב המדינה כדי לגלגל את המדינה לבחירות רביעיות. התנהגות מופקרת".

לדברי סער, בליכוד לא לומדים את הלקח גם באופוזיציה. "לא עושים שום חשבון נפש. ממשיכים ומקצינים את אותה דרך של הפניית עורף לטובת המדינה באופן גלוי, שכל אחד יכול לראות אותו, כדי להשיג אינטרסים פוליטיים כי אולי זה יפגע בממשלה; אולי זה יפגע בקואליציה. מה אתם חושבים? שעם ישראל לא מבין את הדבר הזה? שכל דבר כשר? שהדרך הזו תקרב אתכם חזרה לשלטון? אדרבה, היא תרחיק אתכם מהשלטון. תתעשתו, למען השם. תשרתו את העם ואת המדינה באופוזיציה".

"תהיו אופוזיציה לממשלה. זה בסדר, זה תפקידכם. אל תהיו אופוזיציה לאינטרסים החיוניים ביותר של מדינת ישראל; ואת כל זה עושים תחת הכותרת ימני ולאומי, עלק. איזה לאומי ואיזה ימני", אמר סער וכינה את הליכוד "מנוע טורבו של הסתה ורעל 24 שעות ביממה. בתקשורת, ברשתות, בכל מקום".

שר המשפטים הבהיר כי מול המתקפות של הליכוד "אנחנו נעמוד איתנים כמו שהיינו בתקופה של המו"מ הקואליציוני. משום שאנחנו יודעים שאת החבורה בראשות נתניהו צריך להרחיק מהשלטון לזמן רב, עד שהיא תתעשת ותחזור לדרך שמבינה שתפקיד נבחרי הציבור לשרת את אזרחי ישראל, לשרת את מדינת ישראל ולא את טובתו האישית של מאן דהוא. זה דבר מאוד חשוב ויסודי ותאמינו לי - האסימון ייפול. זה עניין של זמן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו