יואכים לב, מאמן גרמניה. נמנע ממבוכה גדולה
יואכים לב, מאמן גרמניה. נמנע ממבוכה גדולה צילום: רויטרס

מי היה מאמין. מכל הנבחרות בבית ו' של טורניר היורו, מה שהוגדר בית המוות, האחרונה שציפו ממנה להקשות על הנבחרות האחרות היא נבחרת הונגריה.

בבית שכלל את אלופת העולם צרפת, אלופת אירופה פורטוגל ואלופת העולם לשעבר גרמניה, הונגריה הייתה אמורה להיות רק עוד משוכה אחת בדרך להעפלה של כל שלוש הנבחרות לשלב הבא, שלב שמינית גמר היורו.

אולי דווקא הציפיות הנמוכות ממנה הן אלה שגרמו לה לעשות כמעט את הבלתי ייאמן, כשזו כמעט והדיחה את אלופת העולם לשעבר, נבחרת הונגריה, ולסיים בפעם השניה ברציפות טורניר גדול כבר בשלב הבתים המוקדם.

ההונגרים הגיעו למשחק הערב (רביעי) מול גרמניה כשיש לה סיכוי לא רע להעפיל לשלב הבא על חשבון אחת מהיריבות האמיתניות בבית המוות.

הונגריה, שהצליחה כמעט להכניע במחזור הקודם את אלופת העולם צרפת במשחק אותו סיימה בתיקו 1:1, כמעט והצליחה לעשות זאת לאלופת העולם לשעבר, גרמניה כשסיימו איתם בתיקו 2:2.

מה שהחל עם הפתעה אדירה בדקה ה-11 כשהונגריה עלתה ליתרון על הגרמנים, החזיק מעמד במשך 55 דקות עד שהאברץ השווה את התוצאה. הונגריה לא ויתרה והפתיעה שוב את הגרמנים כעבור 2 דקות בלבד כשהחזירה לעצמה את היתרון. לצערה בדקה ה-84 השווה גורצקה את התוצאה עבור הגרמנים שנמנעו מסנסציה גדולה מאוד והדחה טורניר גדול שני ברציפות כבר בשלב הבתים.

גרמניה תעלה לשלב הבא מהמקום השני בבית המוות, ותפגוש בשמינית הגמר את נבחרת אנגליה, לאחד המשחקים הגדולים ביותר שהיו בשנים האחרונות, במשחק שיתקיים באצטדיונה הביתי של אנגליה, מקום בו לא הפסידה ב-10 מ-12 המשחקים האחרונים שלה, אצטדיון וומבלי. מי תסיים את הטורניר במפח נפש גדול?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו