יהודה גואטה ז"ל
יהודה גואטה ז"ל באדיבות המשפחה

בג"ץ החליט אתמול (רביעי) לעכב את ביצוע הריסת בית המחבל מונתסר שלבי הנאשם ברצח יהודה גואטה הי"ד בפיגוע ירי לפני כחודשיים בצומת תפוח בשומרון.

החלטה זו באה לאחר שבאותו יום נדחו בבג"ץ פה אחד העתירות נגד הריסת בית המחבל. עו"ד לאה צמל המייצגת את המחבל ביקשה עוד כמה ימים כדי לפעול נגד הריסת הבית ובג"ץ נעתר לבקשתה והאריך את הצו הארעי שמקפיא את הריסת הבית עד ליום 30.6.21.

המחבל שלבי הוא אזרח ארצות הברית, וככל הנראה יופעל עתה לחץ על מחלקת המדינה האמריקנית להתערב בכדי למנוע את הריסת ביתו.

כזכור, בעמדת המדינה שהוגשה לבג''ץ היא עמדה על כך כי דין בית המחבל להיהרס, ודחתה את כל טענות משפחת המחבל אשר מיוצג ע"י עו"ד לאה צמל מארגון השמאל הקיצוני ''המוקד להגנת הפרט''.

השופט דוד מינץ דחה את הטענה שלמחבל אין זיקה לבית בכפר תורמוס עיא וכתב: "די במגורים מעת לעת בבית כדי להקים זיקת מגורים. היעדרות מן הבית אינה מנתקת כשלעצמה את הזיקה. המפגע גם ביצע שיפוצים בנכס".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "חוצפת בג"ץ מרקיעה שחקים. לא די שעד כה בג"ץ עיכב בצו ביניים את ההרס במקום לאשר מיידית. גם כעת אחרי הפסיקה בצעד חריג שמעולם לא היה הוא נעתר ונותן עוד ועוד ארכות למשפחת המחבל".

לדבריו, "למשפחת יהודה גואטה לא ניתנה שניה להתארגן. אבל לגבי משפחת המחבל בג"ץ לא ממהר ושוחק עד היסוד את מושג ההרתעה. אין מדובר פה בסכסוך נדל"ן אלא במאבק בטרור ואסור לוותר למשפחות המחבלים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו