יעקב ליצמן במטה יהדות התורה
יעקב ליצמן במטה יהדות התורה צילום: דוברות

עיתון 'הארץ' שוב מעורר סערה: על רקע העליה בתחלואת הקורונה, עמוס בידרמן, קריקטוריסט 'הארץ' שוב מעורר סערה כשהציג את חברי הכנסת החרדיים ככאלה המנסים להפר הנחיות.

בקריקטורה, שאף הועלתה לחשבון הטוויטר האישי שלו, נראים חברי הכנסת החרדיים מש"ס ומיהדות התורה אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני תחת הכותרת 'הקורונה חוזרת' בפנים נפולות, כשליצמן תוהה 'היכן אפשר לארגן איזה טיש'.

מי שהזדרז להביע מחאתו על הקריקטורה הוא יו"ר ש"ס אריה דרעי שהבהיר כי מדובר בתעמולה המזכירה את תעמולת הנאצים לפני פרוץ השואה.

לדבריו, למרות העובדה שבבנימינה ובמודיעין לא מתגוררת אוכלוסייה חרדית, 'הארץ' בחר לתייג את ההתפרצות הנוכחית תחת זלזול לא קיים של הציבור החרדי.

"דרעי, ליצמן וגפני אומרים 'בואו נעשה טיש' - משם מגיעה כל הקורונה, שם מקור הרוע. לא משנה שבבנימינה ומודיעין אין חרדים וטישים. זו תעמולה שהייתה לפני 80 שנה בגרמניה ובמקומות אחרים נגד היהודים", אמר בראיון לרשת ב'.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני אמר כי "זוהי קריקטורה שמזכירה את האנטישמיות של ימי הביינים והנדסת תודעה על החרדים שלשמחתינו לא קיימים בהתפרצות".

ח״כ יעקב ליצמן מסר בתגובה כי "הקריקטורה המבישה הבוקר ב׳הארץ׳ מבטאת את ׳רוח המפקד׳ - אותה ממשלה רפורמית, של ליברמן, לפיד ובנט, שמדירה את החרדים ופוגעת ביהדות ומסורת ישראל. זוהי האוירה שמכשירה את השיסוי וההסתה כלפי יהודים חרדים. אנטישמיות 2021".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו