השר הנדל בבית משפחת ביסט
השר הנדל בבית משפחת ביסטצילום: דוברות

סרן במיל' זיו שילון שנפצע קשה במבצע עופרת יצוקה ואיבד את ידו השמאלית, הזדעזע לשמוע מלוחם ששירת תחתיו בגבעתי על הירצחו של אביו דסטאו ביסט בפיגוע דריסה ברמלה.

שילון כתב בפייסבוק: "נרצח אדם במדינת ישראל ואף אחד לא מדבר על זה. לפני עשרה ימים שני רוכבי אופניים חשמליים מחבלים ערבים (לפי דברי העדים) נכנסו במתכוון לעיני העדים בדסאטו ביסט הי״ד, הפילו אותו על הריצפה וגררו אותו עד אובדן הכרה, לאחר מספר ימים של מלחמה על חיו הוא לא שרד".

שילון סיפר על שיחת הטלפון שקיבל מאסף אסנקו ביסט, חייל שלו בחטיבת גבעתי. "אני מקבל טלפון היום, מלוחם שלי, אחד הטובים שהיו לי, נתן 3 שנים כלוחם ומפקד בגבעתי, סיכן את חיו לא פעם, מלח הארץ - אסף אסנקו ביסט - 'רצחו את אבא שלי', הוא אומר לי בקול חלש בטלפון, 'זיו, אחי, רצחו את אבא שלי ואף אחד לא עושה כלום ולא אומר לנו כלום'. אין קצה חוט - כך מסרו להם״.

''זה פיגוע טרור לכל דבר, תתעוררו", ביקש שילון מעוקביו בפייסבוק וסיפר: ''שוחחתי לפני מספר שעות עם השר לביטחון פנים עומר בר-לב (אליו אני מלא בהערכה ברמה האישית) והוא הבטיח לסייע בטיפול. אנחנו במלחמה שקטה, שגורמים חוששים להעיר מהפחד שלא יהיה כאן בלאגן. כאילו הבלאגן נעלם ולא יחזור.

שילון הוסיף: ''תתעוררו. כשלא מטפלים בעכבר הוא הופך לפיל. ובהקשר הזה יש תחתינו ביוב שלם מבעבע מתחת לרגליים. תתעוררו. פיגוע טרור לאומני ברמלה ואף מילה. מה קורה פה?''.

דסטאו ביסט הי"ד
דסטאו ביסט הי"דצילום: באדיבות המשפחה

בני משפחתו של דסטאו ביסט ז"ל קמו מהשבעה בתחילת השבוע ושיגרו מכתב לשר לביטחון הפנים עמר בר לב בדרישה לעצור את החשודים הערבים שדרסו למוות את דסטאו.

במכתב מוחים בני המשפחה: "עברו כבר ארבעה שבועות מאז הדריסה שגרמה למותו של אבינו ועדיין התיק טרם פוענח והחשודים ממשיכים להסתובב באופן חופשי.

''מדובר בחשודים מסוכנים וייתכן מאוד שהם ינסו לבצע תקיפות/פיגועים חמורים נוספים. לא ייתכן שהמשטרה ממשיכה לגרור רגליים ולא פועלת מספיק ללכידתם של החשודים הנפשעים ולהעמדתם לדין", הוסיפו בני המשפחה.

כאמור, דסטאו ביסט נדרס לפני כחודש על-ידי שני פורעים ערבים שרכבו על אופנים חשמליים ופגעו בו בעוצמה רבה במרכז רמלה. הם הותירו את דסטאו מדמם ברחוב. הוא פונה במצב קשה לבית החולים ובשבוע שעבר הוא נפטר מפצעיו.

ממשטרת ישראל נמסר: "חקירת האירוע נמשכת ונסיבות האירוע נבדקות בציר הפלילי ובציר התעבורתי".