ניר אורבך באביתר
ניר אורבך באביתר צילום: רועי חדי

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך ביקר היום (חמישי) במאחז אביתר יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וסגן ראש המועצה דוידי בן ציון.

במהלך הבוקר סייר ח"כ אורבך ביישוב אביתר שם הציג לו דגן את הבקשה להסדרת היישוב.

"הגעתי לאביתר לפגוש את התושבים, ללמוד את הנושא ואת המקרה. פגשתי אנשים טובים, חלוצים שבאים ליישב את ארץ ישראל באמונה גדולה. אני בודק איך אני יכול לסייע למקום ולתושבים. אני עתיד להיפגש עם הגורמים הרלוונטיים ולראות כיצד ניתן להתקדם ולעזור", אמר אורבך.

דגן אמר "אין מעשה ערכי וציוני יותר מלהקים ישוב בארץ ישראל ובוודאי אחרי רצח נוראי כמו של יהודה גואטה ואביתר בורובסקי. 53 משפחות החלוצים באביתר הן המענה הציוני הנכון ביותר של ממשלת ישראל בתקופה זו. אני מצפה מראש הממשלה ושר הביטחון לאשר באופן מיידי את הישוב. יש להפסיק הניסיונות הפוליטים האובססיבים לעקור את הישוב ולאשר את הישוב כמו כל ישוב אחר במדינת ישראל לזכר הנרצחים. אני מודה לחבר הכנסת ניר אורבך על הביקור ומבקש ממנו לעשות כל מאמץ כדי להסדיר את הישוב".

צבי אלימלך שרבף- יור תנועת נחלה הוסיף "הישוב אביתר הוא מעשה ציוני פשוט, במיוחד אחרי הרציחות החוזרות ונשנות בצומת תפוח של אביתר בורובסקי ושל יהודה גואטה הי"ד. גם הקואליציה וגם האופוזיציה צריכים להצטרף ולתמוך בעשייה הציונית והחשובה באביתר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו