בתום ארבע שנות לימוד מקיימות בוגרות מכללת אמונה תערוכה מסכמת בעבודות אמנות. יצאנו לפגוש את העומדים מאחורי המלאכה, וגם את המלאכה עצמה.

מגוון העבודות בתערוכה כולל עבודות רקמה, פיסול בחוטי ברזל, משחקי מחשב, מיתוגים ועוד כשהמשותף לכולן הוא כישרון אמנותי ורצון לומר משהו לעולם דרך היצירה.

"זו התרגשות גדולה להיות בתערוכה של המכללה בכלל ובפרט בתקשורת חזותית", אומרת ד"ר אפרת גרוסמן המציינת את רבדי העומק הייחודיים לאמנות שהביאה המכללה לאמנות הישראלית. "השיח של הזהות המגזרית, המגזרית והיהודית, מי אני ואיפה אני מוצאת את עצמי בעולם האמנויות הוא משהו שהוא הרבה יותר רחב ממה שקורה בתערוכות אחרות ואצלנו זה מתרחש מדי יום במכללה".

נוגה אליאש, ראש המחלקה לתקשורת חזותית במכללה, מציינת כי במכללה רואים בתערוכה מעין חלון ראווה למכללה כולה, וחלון ראווה זה נפרס לעיניהם של אורחים רבים בהם אוצרים, מעצבים ובעלי מקצוע נוספים מתחומי האמנות השוני המבקשים לראות את היציאות ולהתרשם.

לפרטים ולהרשמה למכללת אמונה לחצו כאן

סיור בין היצירות מגלה בין השאר את השראת הקורונה על היצירות והיוצרות כפי שעולה באחת היצירות המבטאת דרך שמיכת טלאים ייחודית את תחושת הדיכאון מהסתגרות ימי הקורונה. יוצרת אחרת מציגה את התמודדותה כאחות לילדה עם צרכים מיוחדים דרך וילון המספר סיפור כפול במקביל, סיפורה של ילדה רגילה לצד הסיפור המקביל שמאחורי הקלעים של ילדה המתמודדת עם הקשיים.

עוד אנו פוגשים בין היצירות בתערוכה גם יצירה המשלבת בין עולם של קבלה ותורה לעולם משחקי המחשב. ד"ר גרוסמן מדגישה את החשיבות שהיא רואה בהצגת המורכבות שבמפגש בין עולמות, עולם האמנות ועולם האמונה, "אנחנו לא מפחדים מזה, לא חונקים את זה אלא חיים את זה ואוהבים את זה".

הסטודנטיות שלנו נמצאות במשרדי הפרסום והעיצוב, הן שחקניות ובימאיות, הן נמצאות במוזיאונים ובאקדמיה, הם מובילות את עולם התרבות בעולם החינוך, הן מרכזות מללקות לאמנות ועיצוב בבתי הספר, הן נמצאות בתערוכות ובגלריות", מדגישה גרוסמן.

לפרטים ולהרשמה למכללת אמונה לחצו כאן