יוסי דגן ושרי הליכוד במבצע דלת לדלת בבחירות הקודמות
יוסי דגן ושרי הליכוד במבצע דלת לדלת בבחירות הקודמות צילום: הליכוד שלי - קבוצת ההתיישבות הליכוד

צעקות רמות נשמעו אתמול (חמישי) בישיבת מזכירות הליכוד שהתקיימה בכפר המכבייה, לראשונה מאז הבחירות לכנסת ה-24.

חברי מזכירות זעמו על התנהלות יו"ר התנועה בנימין נתניהו בשלל תחומים, על היעדר בחירות למוסדות הליכוד וחלקם מחו על התנהלות נתניהו שהובילה לדבריהם לאיבוד השלטון.

קומץ חברים, אחד מהם חבר מזכירות והשני פעיל מן המניין שנכנס לכינוס, האשימו את ראשי ההתיישבות ביו"ש בנפילת שלטון הליכוד, אך רוב חברי מזכירות הליכוד וחברי כנסת חיזקו את ידי ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ויעקב וינברגר, ראשי "הליכוד שלי - קבוצת ההתיישבות בליכוד", שהשתתפו בדיון בהיותם חברי מזכירות הליכוד.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהותקף בימים האחרונים על ידי יאיר נתניהו ברשתות החברתיות בשלל ציוצי השתלחות על "מעלה בטטה" ו"עוקף חארטא", אמר בכינוס: "אנחנו חברי הליכוד ביהודה ושומרון וגם חברי הליכוד בכל רחבי הארץ אנחנו נעמוד מלוכדים בתקופה הזאת ואנחנו ננצח כי כוחנו באחדותנו ואנחנו ננצח, ואנחנו נחזיר את הליכוד לשלטון.

"יש לנו הרבה מה לתקן, למשל אווירת השנאה שפושה במחננו, יש לנו מה לתקן, כולנו, ונתחיל בלתקן את שנאת החינם ביננו שהיא קלקלה למחנה הלאומי''.

דגן הגיב להסתה נגד ההתיישבות משולי מחנה הימין נגד המתיישבים ביהודה ושומרון: ''אני ער לקמפיין המוזר שמנסה להאשים מכולם דווקא את המתיישבים, אלפי אנשים שיצאו מהשומרון לדפוק בדלתות להצלחת הליכוד בכל מערכות הבחירות, לא כדי לרצות מישהו אלא כי זה מה שאנחנו מאמינים בו.

"אני יודע שאלה שמאחלים לי בפייסבוק שיפנו אותנו, אותו קומץ של אלה שאומרים לי שירקדו כאשר ירצחו אותי או את התושבים שלי הם לא מייצגים אף אחד בליכוד שהיא תנועה של מיליוני אזרחים ואנחנו צריכים להכיל גם את המיעוט שמלא שנאה.

''אנחנו מכילים את כולם כי אנחנו מייצגים את עם ישראל. שימו לב, יש כאן אחד שצורח כי הוא שונא דתיים כמו שהוא מעיר לי תמיד על הכיפה, והשאר מכבדים. תנועת הליכוד מייצגת את כולם. חילונים ודתיים וחרדים, אשכנזים וספרדים, וערבים ודרוזים. אני גאה שאני חבר ליכוד, אני גאה שאני ראש רשות בליכוד ושאני מוביל אלפי מתפקדים בליכוד. תראו מה קורה כאן: אחד צועק, רק אחד! השאר מכבדים, השאר מאוחדים".

דגן המשיך: ''יש כאלה שמדברים בטלוויזיה אבל הרוב עסוקים בעשיה, גם בגליל וגם בנגב וגם ביהודה ושומרון. אנחנו עובדים קשה למען הישוב אביתר, שהוקם אחרי שני מעשי רצח, וכבר גרות בו 53 משפחות. ואני מודה לרוב חברי הסיעה שכבר הגיעו לחזק. אנחנו נציל את אביתר. אנחנו נעמוד יחד חבורה אחת ואנחנו נחזיר את הליכוד לשלטון כי כוחנו באחדותנו".

רוב חברי מזכירות הליכוד תקפו את הצועקים על דגן, ואף מחאו כפיים לראש מועצת שומרון בעת דבריו. יו"ר מזכירות הליכוד שר האוצר לשעבר ישראל כ''ץ היסה בתקיפות את הצועק וחברי כנסת שהשתתפו בדיון גיבו את יוסי דגן ואת המתיישבים ביהודה ושומרון, חברי הליכוד.

ח"כ מיקי זוהר הצטרף לדברי דגן: "אגב ההתבטאות כאן כלפי יוסי דגן שהיתה כאן באולם - הליכוד היא מפלגה של כל עם ישראל. יש בה הכל מהכל. יש מקום לכולם. וכל מי שלא יודע לכבד זו לא הגישה. זה לא הליכוד. תרדו מזה. באופוזיציה מנצחים את הקואליציה באמצעות הלכידות, במאבק משותף. לא במלחמות פנימיות. אני חושב שהדבר הזה היה מיותר. בליכוד מכבדים ועובדים יחד. כוחנו באחדותנו".

ח"כ יואב גלנט אמר בכינוס: "אם אנחנו נמשיך להסתכסך אנחנו מייצגים את המטרה של אלה שנמצאים עכשיו בקואליציה. כל ריב וכל ויכוח - זה היעד שלהם. מהניסיון הצבאי הקטן שלי, כשאתה שוכב במארב ורוצה לחסל שיירה אתה יכול לירות על כל השיירה, ואתה יכול לירות ברובה צלפים על מפקד השיירה. זה מה שעשו לנו, הם פגעו במנהיג על מנת שאנחנו נתפזר לכל עבר. זה כל הסיפור. אם אתם רוצים לשרת אותם תתחילו לריב כמו שקרה פה. לכן אני קורא לאחדות השורות, וקורא לכל אחד ואחת לעשות את המקסימום".

רחלי בן ארי סקעת, חברת מזכירות הליכוד, סגנית נשיא לשכת יועצי המס בישראל, יו"ר סיעת הליכוד וחברת מועצת העיר רעננה מטעם הליכוד אמרה אף היא: "הנושא החשוב שנדרש לעמוד על סדר היום הוא אביתר. המתקפות לא יועילו לנו ואני מצטרפת לדברי יוסי דגן. אני חייבת להודות כי מתנדבים שהגיעו בבחירות עם נציגים שלנו מדלת לדלת להוציא מצביעים היו אותם מתנדבים שהגיעו מיוסי דגן.

''יוסי שהעביר את לשכתו לאביתר עשה את הדבר הנכון והמתבקש לשמור על חבלי מולדת. לא יעלה על הדעת פינוי ישוב שהוא בבעלות המדינה. שם תנועת הליכוד נדרשת לכבד את פרק ב' סעיף ב' בחוקת הליכוד והתחייבות גם של מנהיגינו וגם של כל מתפקדי הליכוד, שהצהירו וחתמו כי יהיו נאמנים לה. את השלטון איבדנו לעת עתה, שלא נאבד גם חלקים ממדינת ישראל''.

סקעת הוסיפה: ''אני דורשת ישיבת סיעה באביתר כבר ביום ראשון הקרוב והצהרה 'מחזקים את אביתר'. אתמול נשלח מכתב לכל חברי הכנסת לתמוך בישוב ואני מצפה מכולם לאשר הצטרפות''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו