ראש הממשלה נפתלי בנט השתתף היום (ה') בטקס מסדר כנפיים בבסיס חיל האוויר בחצרים, במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שר הביטחון בני גנץ, מפקד חיל האוויר האלוף עמירם נורקין וסגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר.

בנט אמר כי "עלינו מוטלת האחריות לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל ולהבטיח את קיומה. בנושא הזה, אין ולא תהיינה פשרות.

"השנים עוברות ואויבנו משתנים ומתפתחים. אז עיראק, היום איראן. רמת התחכום והנחישות של הצד השני עלתה, אבל אויבינו יודעים, לא מהצהרות אלא ממעשים, שאנחנו נחושים פי כמה, מתוחכמים פי כמה, ולא מהססים לפעול כשצריך. בעבר, וגם היום''.

בנט המשיך: ''היינו מעדיפים אם העולם היה מבין שמשטר אלים ופנאטי כזה, שבחר כנשיא את ”התליין מטהראן“, שמוכן להרעיב את עמו שלו לאורך שנים, כדי להגיע לתכנית גרעין צבאית – הוא משטר שאסור לעשות איתו עסקים.

''לצערנו, זה לא המצב. אנחנו נמשיך להתייעץ עם ידידינו, לשכנע, לדבר, לחלוק מידע ותובנות מתוך כבוד הדדי עמוק. אבל, בסופו של דבר – את האחריות לגורלנו נשמור בידינו, ולא בידי אף אחד אחר. ננהג באחריות ובכובד ראש, ונשמור על הפיקדון העצום שהונח בידינו", הבטיח ראש הממשלה.

שר הביטחון בני גנץ אמר בטקס מסדר הכנפיים: "ארגון החמאס צריך להפנים, אנחנו נחושים, אם הם רוצים פיתוח כלכלי, הגיעה העת שיעשו צעדים בשטח לכיוון השקט להפסקת ההתחמשות והחזרת הבנים. לא נסבול טרור משום סוג ולא נשלים עם החזקת בנינו בשבי. אם נידרש, נפעל כפי שפעלנו תמיד. נסיר ונמנע כל איום בתחבולות, ביוזמה ובאחריות''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו