ד"ר חגי בן ארצי במתקפה חריפה על ממשלת בנט אותה הוא מגדיר כ"ממשלה של בגידה בציונות, ביהדות ובמדינת ישראל כמדינת היהודים".

"זו ממשלה שמבוססת על מפלגה איסלאמיסטית, אל כתוספת אלא כבסיס, כשותף מלא ולגיטימי. אני עם תמונה כזו לא מתראיין", אומר בן ארצי בתחילת השיחה אתו כשהוא מתייחסת לתמונת הרקע שהצבנו ובה הצילום המסורתי בבית הנשיא לאחר השבעת הממשלה.

"צריך להבין שהבעיה היא לא מה שהממשלה הזו תעשה מחר מחרתיים או בעוד שנה. הבעיה היא במה שכבר נעשה לפני שבוע. ברגע הקמת הממשלה הזו נפתח פרק חדש בתולדות מדינת ישראל. לפני 73 שנים כשהמדינה הוקמה הא הייתה מדינה יהודית שנשענת על רוב יהודי של העם היהודי, וכך זה נמשך 30 שנה. לפני 25 שנה הוסיפו את ההגדרה דמוקרטית אבל שמרו שזו תהיה מדינה יהודית ודמוקרטית והקפידו שהיהודית יהיה לפני הדמוקרטית. מלפני שבוע זו מדינת כל אזרחיה".

בן ארצי מחדד: "לפני שבוע נפרץ המחסום שמנע גם מהשמאל להקים ממשלה שנשענת על מפלגות ערביות. כשהמחסום הזה נפרץ צריך להבין מה יהיה בעתיד. ברגע שניתנה לגיטימציה לממשלה שנשענת על ערבים מחר זה לא יהיה על ארבעה ערבים, אלא על עשרים ערבים כי הפוטנציאל האלקטוראלי של הערבים זה 24-25 מנדטים", אומר בן ארצי.

"הם אזרחי ישראל אבל הם מגדירים את עצמם כחלק מעם שנלחם בנו כבר מאה שנה. הם חלק מאויב. אין הפגנה אחת של ערביי ישראל עם דגל ישראל, תראה את המפות שלהם של פלשתין השלמה", אומר בן ארצי הממקד את תשומת הלב בממשלות הבאות שבהן השמאל שיקבל כארבעים מנדטים יוכל לצרף 20 או 24 מנדטים ותוקם ממשלת שמאל וערבים ללא כל אנשי הימין שנמצאים כעת בממשלה. "השיטפון הזה ישטוף את המדינה היהודית וימחק כל אלמנט יהודי וציוני ממדינת ישראל".

בן ארצי סבור כי גם השמאל בעבר נרתע ממהלך שכזה וראה בו בגידה בערכיה של מדינת ישראל, וכעת הוא מקבל את ההכשר של מפלגות ימין ואף של הציבור הדתי למהלך שכזה. "זה לא יהיה רק מנסור עבאס אלא המשותפת. זו סכנה קיומית למדינת ישראל ואין דרך לעצור את הסכנה הזו".

על כוונותיו של ראש הממשלה לשעבר לנהל מו"מ עם עבאס, מספר בן ארצי כי העביר מסר לנתניהו כי אם יעשה מהלך שכזה יהיה מדובר במהלך שהוא בגידה והוא עצמו ייצא נגדו ויכנה אותו בוגד בתקשורת. "הנס הוא שהצדיק הזה, סמוטריץ', התייצב ומנע ממנו את הדבר הזה".

"מה שקובע הוא לא מחשבות אלא המעשה וביבי לא עשה את המעשה. מי שעשה את המעשה הם בנט שקד סער ואלקין ןליברמן ובני בגין", אומר בן ארצי המוסיף כי הא מתאבל לא על הממשלה אלא על המדינה היהודית שזהותה שונתה על ידי הממשלה. "הדרך היחידה שלנו לבלום את הגל הזה היא לעשות לממשלה דה לגיטימציה במסגרת החוק".

הדרך לעשות זאת היא הצבעה נגד גם בחוק איחוד המשפחות, גם אם מדבור בחוק ציוני. לדבריו הסכנה הגדולה היא לא בעשרת אלפים פלשתינים שיבואו בעקבות החקיקה הזו, אלא במיליון שיבואו בממשלה הבאה בעקבות מעשה הממשלה הנוכחית. "הממשלה הזו היא לא לגיטימית וזה אומר שתמיד נצביע נגדכם, אתם לא קיימים בעינינו. נצביע נגד ללא קשר אם אנחנו בעד או נגד".

"במישור החברתי אני קורא לכל החברים שלי שלא יכולים להוציא את אותם ח"כים דתיים שיבואו להתפלל בבתי הכנסת, אל תתפללו איתם. הם בבחינת מנודים. צאו מבית הכנסת, שבנט יישאר לבד וניר אורבך יישאר לבד עם עוד קומץ שלא רואה את המציאות. תתפללו בחוץ".

בן ארצי מספר כי ביקש מראש מועצת בית אל שלא להזמין אותו, כבעבר, להדריך אורחים מהקואליציה הזו. "בעיניי זו ממשלת בגידה בציונות, בזהות היהודית של המדינה".

האם יתכן וישנם שני מגזרים בתוך הציונות הדתית, ובמקביל לזרם של בן ארצי קיים זרם שרואה את הדברים אחרת ולא מבין על מה הסערה? "יש שני זרמים, זרם שרואה את המציאות וזרם שלא רואה את המציאות. צריך להיות טיפש כדי לא לראות שברגע שבו נפתח המחסום וניתנה לגיטימציה בפעם הבאה זה עשרים. זו הבעיה. הבעיה היא לא פינוי אביתר אלא השנה הבאה. בעוד שנה או שנתיים הם יגידו לסמוטריץ' ולרב דרוקמן שהפגינו כל כך 'אתם צדקתם ואנחנו שלא הבנו באיזו מציאות חדשה אנחנו חיים'. לכן אני קורא לא רק להפגין אלא לנדות ולהתרחק ולהתנתק מחבורת הרשעים האלה שבגדו בחזון של מדינה יהודית שנשענת על העם היהודי. זו משמעות הציונות, שהעם היהודי נוטל את גורלו בידיו ולא נותן את גורלו בידי המיעוט הערבי שהוא חלק מאויבי ישראל".