נחמיה אהרוני ז"ל
נחמיה אהרוני ז"לצילום: באדיבות המשפחה

נחמיה אהרוני, נער בן 14, טבע למוות במאגר מים בפארק האקליפטוס שסמוך לבית שמש במהלך טיול של בית הספר.

גופתו אותרה לקראת חצות בקרקעית הבור אחרי שעות ארוכות של חיפושים אחריו. במד"א אמרו כי הנער נמשה ללא סימני חיים מהמים והצוות נאלץ לקבוע את מותו במקום. מסוק של היחידה האווירית של המשטרה הוזעק אף הוא למקום על מנת לסייע מהאוויר בסריקות.

מחקירה ראשונית עולה כי הקשר עם נחמיה אבד אתמול בשעות אחר הצהריים, והוא נראה לאחרונה מעט לאחר השעה 16:00. מעדויות בזירה עולה כי חבריו התריעו על היעדרותו רק כ-20 דקות אחרי שהאוטובוס שלהם כבר עזב את המקום כשהטיול נגמר. ככל הנראה הוא נקלע לאחד הבורות בכביש 38 וטבע.

פראמדיק מד"א ניסים סלם סיפר: "כשהגענו למקום הבחנו במאגר מים שממנו נמשה הנער, הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

ראש העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, הביעה צער כבד על האסון: "זו טרגדיה נוראה. אני שולחת חיזוק גדול למשפחה. אנחנו אחרי שעות רבות של מאמצי חיפוש אדירים. קיווינו לנשום לרווחה, אך למרבה הצער אירע האסון הקשה. היה זה מחזה מרגש לראות גברים ונשים, מאות תושבים שגילו ערבות הדדית וסייעו במאמצי החיפוש".

המשטרה עצרה הלילה לחקירה בחשד לרשלנות מנהל ומורה בית הספר בבית שמש במסגרתו יצא נער לטיול. הם שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים למשך 5 ימים.