הדרישה של אבו מאזן מנפתלי בנט

בהחלטה שקיבלה 'פתח' בהנהגת אבו מאזן, נאמר כי הפלסטינים אינם מקבלים את הטענה שממשלת בנט שברירית ולכן לא תוכל לקבל החלטות.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשפ"א

הדרישה של אבו מאזן מנפתלי בנט-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

המועצה של 'פתח' סיימה את דיוניה ברמאללה בראשותו של מחמוד עבאס (אבו מאזן), מנהיג 'פתח', אש"ף והרשות הפלסטינית.

בהודעה המסכמת שפרסמה קוראת המועצה להמשך השיח הלאומי כדי להביא לאחדות מול "הכיבוש, התוקפנות וההתנחלות" בהדגישה, כי אש"ף הוא הנציג הבלעדי והיחיד של ''העם הפלסטיני''.

כמו כן, קראה המועצה להעריך מחדש את היחסים עם "הכוח הכובש" (ישראל) ודרשה בין היתר להפסיק את ההתנחלות, המצור על עזה והצעדים "הבלתי חוקיים" בירושלים.

המועצה אישרה את המעורבות של 'פתח' ב"מאבק העממי" נגד ישראל כמו למשל בזירות העימות בשייח' ג'ראח, סילוואן, ביתא ובקעת הירדן בציינה, כי התמיכה הבינלאומית "חסרת התקדים" בפלסטין במקביל ל"לחץ העממי" חשובים ביותר בדרך לשים קץ ל''כיבוש'' הישראלי.

"לא ניתן לקבל את הטענה בנוגע לשבריריותה של ממשלת ישראל החדשה כדי זו תתחמק מאחריותה כלפי כל מאמץ בינלאומי רציני בתואנה שהיא אינה מסוגלת לבצע זאת. איך היא יכולה להמשיך בתוקפנות, בהרג ובהתיישבות ואינה מעוניינת להתמודד עם הלגיטימציה הבינלאומית והחלטותיה לגבי סיום הכיבוש?", נכתב בהודעה.

תנועת פתח קוראת לחתומים על אמנת ג'נבה הרביעית לפעול ליישום החוק ההומניטארי הבינלאומי ולאשר את תמיכתם בתנועת ה- BDS.

הודעת המועצה של 'פתח' נחתמה ב"התהילה לשהידים הזכים, ההחלמה לפצועים הגיבורים, החירות לאסירים הגיבורים, השיבה למגורשים. זו מהפכה עד הניצחון".