רמת טראמפ ברמת הגולן
רמת טראמפ ברמת הגולן צילום: מתי שטרן שגרירות ארה״ב ירושלים

האתר השמרני האמריקני "וושינגטון פרי ביקון" דיווח כי ממשל ביידן עשוי לבטל את ההכרה של ארצות הברית בריבונות הישראלית ברמת הגולן.

גורם במחלקת המדינה אמר כי שטח רמת הגולן לא שייך לאף אחד והשליטה בו יכולה להשתנות בהתאם לתמורות שקיימות באזור. הגורם רמז שהממשל בבוא היום עשוי להסיר את ההכרה הרשמית בריבונות הישראלית.

"ברמה הפרקטית רמת הגולן מאוד חשובה למדינת ישראל, וכל עוד בשאר אסד בשלטון, וכל עוד איראן נמצאת בסוריה עם המיליציות שלה, כל אלו מהווים סיכון בטחוני משמעותי לישראל. באופן הפרקטי, שליטה על רמת הגולן היא בעלת חשיבות אמיתית לביטחונה", אמר הגורם.

גורם מדיני הגיב על הדיווח ואמר "סוגיית רמת הגולן כלל לא עלתה בשיח עם האמריקאים. מובן מאליו כי רמת הגולן תישאר בריבונות ישראל לנצח".

השר לביטחון פנים עמר בר לב הגיב: ''רמת הגולן לא הייתה יותר ישראלית בגלל החלטת טראמפ - והיא לא תהיה פחות ישראלית אם תתבטל ההחלטה עכשיו''.

שר החקלאות והשר לפיתוח הנגב והגליל, עודד פורר, החליט לגבש החלטת ממשלה לתמיכה ברמת הגולן בעקבות הדיווח על ביטול ההכרה האמריקנית בריבונות הישראלית ברמת הגולן.

''רמת הגולן היא חבל ארץ חשוב ובלתי נפרד ממדינת ישראל ותמיד תהיה כך. לכן, הנחתי את הגורמים המקצועיים במשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל לגבש בהקדם החלטת ממשלה מורחבת לתמיכה ברמת הגולן ובקצרין במטרה להכפיל את האוכלוסייה ברמת הגולן'', אמר פורר.

כזכור, בחודש מרץ 2019 הכריז נשיא ארצות הברית דאז דונלד טראמפ כי "הגיע הזמן שארצות הברית תכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן".

"אחרי 52 שנים, הגיע הזמן שארצות הברית תכיר באופן מלא בריבונות הישראלית על הגולן, שיש לו חשיבות אסטרטגית וביטחונית עבור ישראל ועבור יציבות האזור כולו", צייץ הנשיא האמריקני בטוויטר.

ראש הממשלה דאז נתניהו צייץ בתגובה: "בתקופה שבה איראן מבקשת להשתמש בשטח סוריה כפלטפורמה להשמדת ישראל, נשיא ארה"ב טראמפ מכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן. תודה לנשיא טראמפ!". נתניהו שוחח עם הנשיא טראמפ, הודה לו על ההחלטה להכיר בגולן ואמר לו: "עשית היסטוריה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו