חילי טרופר
חילי טרופר צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר התרבות והספורט חילי טרופר, מקורבו של יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ, הודף את הטענות ולפיהן גנץ מחבל ביציבות הקואליציה ומעיד כי מפלגת כחול לבן כולה שמחה על הקמת הממשלה החדשה.

ביום שישי אמר טרופר: ''נראה לי שאפשר לחדול מהעיסוק בהבעות הפנים של בני גנץ ולהתעסק בדברים החשובים. בחיים עצמם. בני גנץ בעד הממשלה הזו. היא לא היתה קמה בלעדיו ובלעדי כחול לבן. אפשר להסיר את הלכאורה ספק בענין הזה''.

יחד עם זאת, טרופר הזכיר כי ''בני גנץ הוא גם היחיד שיכול היה להיות כבר ראש ממשלה. לא בהסכם עתידי, לא על סמך הבטחות ריקות, אלא במציאות – אם רק היה קורץ לנתניהו. אך הוא בחר שלא. כי הוא מאמין בממשלה החדשה שקמה.

''אז כן, בכנותו, הוא לא תמיד מסתיר את תחושת הקבס שחש כשפוגש צביעות. ובאנושיותו, הוא לא בקלות שוכח את מי שביזה ולעג, אבל הוא בעיקר לא עסוק בכל אלה''.

לדבריו, ''זה לא יותר מצל חולף. העיקר הוא האור שמאיר מהממשלה החדשה. בזה בני, אני ויתר החברים בכחול לבן עסוקים. לזה אנו מחויבים.

''בני מעדיף להגיד בקול ברור שיש, למשל, לעמוד בהבטחה לבוחרים להקים ועדת חקירה בענין רכש הצוללות וכלי השיט. בדיוק כפי שאמר ועשה בענין ועדת החקירה לאסון מירון. אם מישהו חושב שלא נכון להקים את הוועדות האלה זה בסדר, רק שיאמר זאת ביושר. ובעיקר עסוק בני גנץ יום ולילה, פשוטו כמשמעו, בביטחון ישראל''.

השר טרופר סיפר על יתר חבריו לכחול לבן, ''פנינה עסוקה בעליה ובקליטה, אורית בחדשנות ובמדע ואני בתרבות ובספורט. כל היתר, כולל ניתוח זוויות החיוך הם לא יותר מהערות שוליים.

''אני משוכנע שכולנו עוד נלמד לדייק את העבודה המשותפת ומאמין שכולם יתגייסו למטרה הגדולה לשרת את אזרחי ישראל. זה חשוב מכדי שנוותר על זה. מבחינתנו, אין משהו חשוב יותר כעת''.