הרש"פ מצדיקה פיגוע אקולוגי נגד אביתר

משרד החוץ הפלסטיני טוען, כי פעולות המאבק נגד מאחז אביתר, הכוללות הפניית עשן כבד לעבר בתי הישוב, מוצדקות בחוק הבינלאומי.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תשפ"א

הרש"פ מצדיקה פיגוע אקולוגי נגד אביתר-ערוץ 7
טרור העשן של הערבים לישוב אביתר
צילום: צבי גולדברג

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית אומר, כי אי פינוי מאחז אביתר ע"י ממשלת ישראל הינו מדיניות מכוונת שנועדה להעניק לגיטימציה למאחז.

בהודעה שפרסם (שישי) הטיל משרד החוץ הפלסטיני על "ממשלת הכיבוש" את האחריות הישירה להקמת המאחז לכל "ההתקפות" נגד הפלסטינים בכפר הערבי ביתא ובישובים הסמוכים.

בהקשר זה הדגיש משרד החוץ הפלסטיני, כי זכותו של העם הפלסטיני להגן על אדמתו וזכויותיו מעוגנת בחוק הבינלאומי, באמנת האומות המאוחדות, באמנות ג'נבה ובעקרונות זכויות האדם, ואילו ההתנחלות על כל צורותיה אינה חוקית ובטלה והיא נחשבת ל"פשע" על פי החוק הבינלאומי.

משרד החוץ הפלסטיני פנה לגורמים בינלאומיים ולאו"ם כדי לגבש לחץ מדיני על ישראל לפנות את המאחז. על פי לשון ההודעה, הבקשה של מספר מדינות להעניק ארכה לממשלה החדשה בישראל הינה "תירוץ בלתי מתקבל על הדעת, ומהווה כיסוי לביצוע פשעים נגד עמנו (הפלסטיני), ותירוץ להתחמק מחובותיה ואחריותה החוקית והמוסרית".

בשבועות האחרונים, מאז שהישוב אביתר עלה על הקרקע, מתפרעים תושבי הכפר ביתא הסמוך. בהתפרעויות שורפים תושבי הכפר צמיגים רבים במטרה לנסות להבריח את מתיישבי הישוב החדש. העשן הסמיך המכוון לבתי המאחז מתואר כפיגוע אקולוגי ותושבים יהודים דיווחו על קשיי נשימה.