שחקני נס ציונה. מאמן חדש
שחקני נס ציונה. מאמן חדשצילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

בפעם הרביעית. רגע אחרי שפוטר מאימון פנאתינייקוס היוונית שם שימש עוזרו של עודד קטש שפוטר גם הוא, התמנה הערב (מוצאי שבת) ליאור ליובין למאמן עירוני נס ציונה.

עבור ליובין, שחקן העבר בן ה-43, תהיה זו קבוצה רביעית בלבד בקריירת האימון אותה הוא מאמן בליגת העל בכדורסל, כאשר בשנים האחרונות אימן את הפועל גלבוע גליל אותה עזב לפני חצי שנה לטובת פנאתינייקוס היוונית ולפני כן אימן גם את הפועל חולון ומכבי אשדוד.

בין לבין שימש ליובין גם כעוזר מאמן במכבי ת"א ונבחרת ישראל וברזומה שלו נמצאים הגעה לגמר הפיינל-פור, זכיה פעמיים באליפות הליגה הבלקנית והגעה לחצי גמר הפיינל-פור, הכל עם גלבוע גליל.

גם עבור נס ציונה מדובר במאמן הרביעי בלבד שלה, כאשר עד כה אימנו אותה בליגת העל רק שלושה מאמנים: נדב זילברשטיין, עופר ברקוביץ' והאחרון בראד גרינברג האמריקאי שהוביל אותה להישג השיא שלה כשזכה עימה בגביע היורופקאפ האירופי.

"אני שמח מאד להצטרף למשפחת עירוני נס ציונה. אני מודה על האמון שניתן בי - עכשיו זה הזמן להתחיל לעבוד ולגרום לאוהדים שלנו להראות בקבוצה שנבנה עבורם", אמר ליובין במעמד החתימה.

יו"ר המועדון יניב מזרחי אמר כי "ליאור הוא מאמן מנוסה, עם רזומה מכובד וניסיון ברמות הגבוהות ביותר של אירופה. מעבר לכך - הוא בן אדם עם אישיות שמתאימה לרוח המועדון שלנו ולקבוצה שאנחנו נבנה יחד בשבועות הקרובים. אנחנו מתרגשים לקבל את ליאור למשפחה הכתומה ולעבודה המשותפת שלנו העונה".