בירה
בירה צילום: istock

שבועיים עברו מאז גרם כריסטיאנו רונאלדו למניות חברת "קוקה-קולה" לרדת בכ-4 מיליארד דולר, כשהזיז במסיבת העיתונאים לפני משחק נבחרתו פורטוגל באליפות אירופה בכדורגל, יורו 2021, את שני בקבוקי הקולה שניצבו על השולחן וקרא לשתות מים, מה שעל פי הערכות גרם למניית קוקה קולה העולמית לצנוח ולאבד מערכה.

אחרי רונאלדו ובקבוקי הקולה, הגיע גם תורו של פול פוגבה, שחקנה של מנצ'סטר יונייטד ונבחרת צרפת, כשזה הזיז בקבוקי ספונסרית נוספת של אליפות אירופה בכדורגל, בירה הייניקן, וכמוהו גם חברו לנבחרת קארים בנזמה המוסלמי שהתייצב למסיבת עיתונאים מבלי שבקבוקי הבירה של הספונסרית הראשית מופיעים על השולחן.

באופ"א, ארגון הכדורגל האירופי חששו מקריסה של ספונסרית נוספת ובעיקר מזלזול במפרסמים השונים, והודיעו כי אם שחקנים ימשיכו לפעול נגד הספונסרים השונים, הם ייקנסו ויטילו עליהם סנקציות קשות בשל פגיעה במותגים המפרסמים ובשיתוף הפעולה הכלכלי בינם.

אבל באופ"א כמו באופ"א, תמיד מתקפלים ומוותרים כשהודיעו כי יאפשרו לשחקנים המוסלמים בטורניר היורו הנוכחי, לא להתייצב למסיבת העיתונאים כשעל השולחן נמצאים בקבוקי הבירה שכן אמונתם ודתם אוסרת על שתיית אלכוהול.

נציין כי חברת 'הייניקן' מפרסמת במהלך היורו הנוכחי בעיקר את הבירה ללא אלכוהול, כך שאין כל הצדקה לטענות השחקנים המוסלמים, ובכל זאת, באופ"א התקפלו.

על פי הודעת אופ"א, לכל שחקן ומאמן מוסלמי, תהיה האפשרות לקבוע מבעוד מועד האם הוא מעוניין שיהיה בקבוק של חברת 'הייניקן' בפריים ועל שולחן מסיבת העיתונאים, מה שלא יתאפשר לכל שחקן ומאמן אחר שעדיין נתונים לאיומי קנסות אם רק יעזו לפגוע בגופים המפרסמים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו