ח"כ משה ארבל
ח"כ משה ארבל צילום: ערוץ 7

ח"כ משה ארבל (ש"ס) תקף הבוקר (א') את הקואליציה על כינוס הוועדה המסדרת בצום י"ז בתמוז וטוען כי מדובר ברמיסת כל הכללים המקובלים.

"סיפור הוועדה המסדרת הוא המשך ישיר לבריונות שמנהלת הקואליציה לכל עבודת הכנסת, התופעה שבה יו"ר הכסת מתנהג כאילו הוא יו"ר מרכז מפלגת יש עתיד ומונע מחברי האופוזיציה לבצע את תפקידם ולהגיש הצעות חוק – זה רמיסת כל הכללים שהיו נהוגים בכנסת", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדבריו, הבריונות של הקואליציה מתבטאת בוועדה המסדרת. "יש נוהל בכנסת שכאשר יש יום צום ומדובר ביום ראשון, שאינו יום של דיונים בכנסת – לא מכנסים דיונים כאלו.

"הנוהג הזה נשמר במשך שנים רבות וכיבד את כולם ויש להם קבוצה של בריונים שהחליטו לרמוס את כל הכללים. הם שכחו שזה גלגל, היום אתה בקואליציה ומחר אתה באופוזיציה ואם לא יהיה כבוד בסיסי שום דבר לא יעבוד".

עוד תקף ארבל: "יו"ר הכנסת מסר הודעה כוזבת לביהמ"ש העליון. תחילה הודיע מעל בימת הכנסת ולי באופן אישי שישנה החלטה שלא לחוקק במשך חודש, ולבית המשפט הודיע שאין החלטה כזו – וזה שחור על גבי לבן. הגשתי עתירה לבג"ץ כנגד ההחלטה שלדעתי היא לא חוקית".

"בכל הפעמים הקודמות שהייתה החלטה כזו היא התקבלה בהסכמה של הקואליציה והאופוזיציה. יו"ר הכנסת הוא לא כל יכול. הוא היה צריך לכנס את נשיאות הכנסת ולהביא את זה להצבעה, אבל הוא לא עשה את זה עד היום והוא החליט את זה לבד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו