גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, שוחח עם ראש הממשלה נפתלי בנט וביקש לסיים את תפקידו כשגריר ישראל בארצות הברית מיד עם מינוי שגריר חדש מטעם ראש הממשלה.

ארדן עדכן כי בכל מקרה לא ימשיך בתפקיד לאחר חודש נובמבר. ארדן ימשיך לכהן כשגריר ישראל לאו"ם.

כזכור, בהתאם להסכם הקואליציוני שנחתם עם הקמת הממשלה הקודמת, נקבעה ואושרה בממשלה תקופת כהונתו של השגריר ארדן בוושינגטון עד לסוף חודש נובמבר 2021, בשל חילופי ראשי הממשלה שתוכננו.

משכך, עדכן השגריר ארדן כי יסיים את כהונתו מיד עם מינוי שגריר חדש מטעם ראש הממשלה והממשלה. ארדן ימשיך למלא את תפקידו כשגריר ישראל לאו"ם.

השגריר גלעד ארדן: "אני גאה על הזכות לייצג את מדינת ישראל בפני החשובה שבבנות בריתנו. מאז מינויי פעלתי כדי לבנות ולבסס את הקשר עם ממשל ביידן, לחזק את הברית בינינו ולשמר את התמיכה הדו מפלגתית בישראל.

''הקשרים החזקים שנבנו עם הממשל הוכיחו את עצמם במבצע 'שומר החומות', במהלכו גיבה הממשל האמריקאי את מדיניותה של ישראל, תוך כדי פעילות משותפת לבלימת יוזמות נגדנו במועצת הביטחון, וקבלת סיוע ביטחוני שיאפשר את חידוש מיירטי כיפת ברזל ושדרוגה.

''עם זאת, נכון בעיניי שמי שייצג את הממשלה אל מול הממשל האמריקאי, ימונה על ידי הממשלה המכהנת ולכן הבעתי בפני ראש הממשלה את נכונותי לסיים את כהונתי מיד לאחר אישור שגריר מטעמו בממשלה. אמשיך להגן על ישראל באו"ם ולהילחם על צדקתנו בזירה הבינלאומית", הוסיף ארדן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו