אביתר
אביתר Photo by Hillel Maeir/Flash90

שר הביטחון בני גנץ השיב אחר הצהריים (ראשון) לפנייתו של השר לשעבר ח"כ אריה דרעי, וסיפר כי היישוב אביתר ייהרס לאחר שהכניסה עליו נעשה בניגוד לחוק.

גנץ כתב לדרעי: "אין מדובר בפינוי יישוב סדור ובגזירת גורל על משפחות. מדובר בכניסה לשטח, שנעשתה בחסות מבצע שומר החומות, לא בצורה חוקית, וללא כל אישור מהגורמים המוסמכים ודינו של המקום להתפנות".

גנץ הוסיף: "הנושא נמצא בסמכותי שר הביטחון, ובימים האחרונים אני עוסק בניסיון להגיע לפינוי מוסכם. הנושא יטופל על ידי גורמי הביטחון ועל ידי באופן אישי, ובאופן הרגיש ביותר והנחוש ביותר".

השר גנץ פנה לדרעי וביקש ממנו לא לתת את ידו לעידוד התנהלות של רמיסת החוק: "אני פונה אליך כדמות ממלכתית וכמנהיג מוערך בציבור, וממליץ כי תפנה את מרצך לקרוא לתושבים לציית להנחיות גורמי האכיפה ולהתפנות מהמקום".

על פי ההסכם הנרקם בין נציגי אביתר לשר הביטחון גנץ, תושבי אביתר יעזבו, במקומם ייכנסו חיילים, תתבצע בדיקת סקר שתקבע למי שייכות אדמות המאחז. אם יתברר שאלה אדמות מדינה יורשו התושבים לחזור.

מוקדם יותר נפגש ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, עם זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן בביתו, והציג בפניו את המאמצים הנעשים לאישור היישוב אביתר.

בתום הביקור הצהיר הרב דרוקמן על תמיכה בישוב אביתר וחיזק את התושבים: "לתושבי אביתר היקרים, ברוך השם על הקמת יישובכם. יירבו תושביכם ותעמיקו שורש בארץ חיינו. ברוכים תהיו כולכם".

יוסי דגן הודה לרב בשם התושבים ואמר: "אני מודה לרב על המילים החמות והמחזקות. כולנו מקווים שהממשלה בעזרת ה' תאשר את אביתר כישוב מן המניין, הישוב ה-34 של המועצה האיזורית שומרון. כך נוכל ליישב את הארץ כמו שצריך ובוודאי גם לתת את התשובה הציונית הנכונה להוסיף חיים איפה שרצו להוריד חיים ורצחו את יהודה הי"ד ואביתר הי"ד".

יו"ר ש"ס אריה דרעי ויו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ביקרו הבוקר (ראשון) ביישוב אביתר שבשומרון.

דרעי ביקר במקום עם חברי סיעתו ואמר: "שמענו סקירה די ממצה מפי ראש המועצה וראשי הישוב. י"ז בתמוז זה לא תאריך שסתם הגענו בו לפה, באנו לכאן, כל חברי תנועת ש"ס, כדי לשמוע, לתמוך, להזדהות ובעיקר לפעול איך עושים שהיישוב הזה יוסדר, יתפתח ויקבל אישור רשמי כמו כל ישוב בארץ ישראל, זו ארץ אבותינו, זו נחלת אבותינו, זה לא עניין פוליטי, זה עניין עקרוני, התיישבותי עם השלכות פנימיות משמעותיות על כל האזור".

עוד אמר דרעי כי "הדבר הראשון שאני אעשה עכשיו זה לפנות לראש הממשלה נפתלי בנט ואדרוש שהקבינט יתכנס ויאשר את היישוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו