הפגנה ליד בית משפחת בנט ברעננה
הפגנה ליד בית משפחת בנט ברעננה צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

המשטרה הודיעה אמש (ראשון) לארגוני המחאה כי תגביל את ההפגנות מול ביתו של ראש הממשלה נפתלי בנט ברחוב ציפמן ברעננה, לשתי הפגנות בשבוע.

במסמך ההנחיות שפורסם בחדשות 12 נכתב כי חל איסור לקיים מחאה ברחובות הסמוכים לביתו של הראש הממשלה וכי המחאות באזור יועתקו לצומת הסמוכה. חל איסור על גרימת רעש בין השעות 16:00-14:00 ולאחר השעה 21:30.

״חל איסור לקיים מחאות ברחובות הסמוכים לביתו של ראש הממשלה נפתלי בנט", נכתב במסמך. ״המחאות ייערכו ברחוב ציפמן, מערבה לצומת הרחובות ציפמן – נחשון. ככל שהמחאות יתרחבו וישתתפו בהן מעל 200 משתתפים, מקום המחאה יועתק לקטע הרחוב שבין בית מספר 23 ברחוב האלה לבין כיכר רבי עקיבא / רחוב האלה. על אף האמור, ניתן לקיים מחאה שקטה של עד חמישה אנשים בצומת הרחובות ציפמן – מאפו".

במהלך השבוע ניתן לקיים עד שתי מחאות. המחאות יתקיימו בימים ג' ו-ה' או בימים אחרים בתיאום עם המשטרה. המחאות יסתיימו לא יאוחר מהשעה 23:00. בסוף השבוע ניתן לקיים מחאה אחת – ביום שישי או במצאי שבת – בתיאום עם המשטרה. ביום שישי המחאה תסתיים לא יאוחר משעה לפני כניסת השבת. במוצאי השבת המחאה תחל לא לפני חצי שעה לאחר צאת השבת ותסתיים עד חצות.

תחת סעיף "גרימת רעש במחאות", נכתב: "חל איסור על גרימת רעש חזק או בלתי סביר בכל שעה ובכל דרך שהיא. הקמת רעש במהלך המחאה, באמצעות אמצעי הרעשה כגון צופרי אוויר, תופים, כלי הקשה, הקשה על חפצים באמצעות כלים מכל סוג, מותרת למשך שעתיים במצטבר בלבד ולא יאוחר מהשעה 21:30".

"ביום שישי הקמת הרעש באמצעות אמצעי הרעשה מותרת למשך שעתיים במצטבר ולא בין השעות 16:00-14:00. החל מהשעה 21:30 ועד סיום המחאה אסור השימוש באמצעי ההרעשה המפורטים ובכל מקרה אסורה הקמת רעש חזק או בלתי סביר". עוד נכתב כי המחאות בצומת הרחובות ציפמן – מאפו הינן מחאות שקטות וחל איסור על הקמת רעש במחאות אלה.

עו"ד חור אוריאל ניזרי המייצג את השכנים מסר בתגובה לחדשות 12: "אנחנו נמשיך להיאבק ולא ניתן להפוך את רעננה לבלפור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו