איך להגן מפני וירוסים במחשב?
איך להגן מפני וירוסים במחשב?צילום: FREEPIK

לא מעט פעמים בעת שימוש במחשב עלולים לחדור לכם וירוסים למחשב באמצעות אתרי אינטרנט בעייתיים, על ידי תוכנה בעיתית שאתם מנסים מבלי שידעתם שיש בה וירוסים ועוד.

וירוסים במחשב יכולים לפגוע לכם בקבצים, בתוכנות המחשב ולעיתים אפילו להשבית לכם את המחשב לחלוטין.

בנוסף, גורמים בעייתיים וזדוניים יכולים לפרוץ אל המחשבים שלכם ולהגיע למספר כרטיסי האשראי שלכם, אל הכניסה לחשבונות הבנק שלכם ועוד.

על מנת למנוע מראש את האפשרות של פגיעה על ידי וירוסים שונים במחשב שלכם, מומלץ מאוד להתקין תוכנת אנטי וירוס שתזהה את הוירוסים לפני שהם משתלטים לכם על המחשב ותדאג להזהיר אתכם ולמנוע את הכניסה שלכם למקומות שעלולים לגורם לוירוסים להתפרץ.

בחירה נכונה של אנטי וירוס למחשב

בשל החשיבות הגבוהה והצורך הרב בהתקנה אנטי וירוס על כל מחשב, יש מספר חברות המציעות אנטי וירוס מומלץ למחשב שלכם וחשוב לבחור בחברה מומלצת וטובה ביותר על מנת שתוכלו להיות בטוחים שאכן האנטי וירוס יעזור לכם לשמור על המחשב שלכם.

כדאי לערוך השוואה בין החברות המובילות שמציעות אנטי וירוס על מנת לדעת לבחור נכון.

המחיר של אנטי וירוס למחשב

המחיר של תוכנת אנטי וירוס למחשב משתנה בין החברות השונות.

לרוב התשלום הראשוני יהיה עבור התוכנה עצמה פלוס רישיון למשך זמן מוקצב מראש ולאחר מכן תצטרכו לחדש את הרישיון בהתאם לזמן שייאמר לכם בעת הרכישה. באופן כללי מחיר התוכנה יחל מ-100 ₪.

לא מומלץ להתפתות לתוכנות אנטי וירוסים חינמיות ובפרט במידה ויש לכם דברים חשובים ששמורים על גבי המחשב, וזאת משום שהנזק שעלול להיגרם לכם יהיה הרבה יותר יקר מתשלום על תוכנת אנטי וירוס ואתם תתחרטו על כך מאוד.

איך להגן מפני וירוסים במחשב?

מעבר להתקנת האנטי וירוס במחשב חשוב לדעת איך להגן מפני וירוסים במחשב גם בלעדיו ובנוסף לקיומו.

ראשית כל לא מומלץ להיכנס לכל מיני קישורים שאינכם יודעים בוודאות שהאתר שלהם בטיחותי.

בנוסף, מומלץ מאוד שלא להתקין תוכנות שאינכם בטוחים שהן אינן מזיקות.

מעבר לכך לא כדאי להיכנס לאתרים שנראים בעייתיים או להתחבר לרשתות שונים שאינם מוכרות ועלולות להזיק למחשב שלכם.

שמירה מקסימלית של המחשב

אם תישמעו להמלצות של איך להגן מפני וירוסים במחשב ובנוסף תתקינו תוכנת אנטי וירוס מומלצת, רוב הסיכויים שהמחשב שלכם לא יינזק ושלא יצליחו לפרוץ אליו באמצעות כל מיני תכניות זדוניות.

אבל לצורך הבטיחות המקסימלית של הדברים שיש לכם במחשב מומלץ גם לבצע גיבוי חיצוני לכלל החומרים שיש לכם על המחשב ובכך תוכלו להיות רגועים לחלוטין שהכל ישמר לכם ושום דבר לא יפגע.