יאיר גולן
יאיר גולן צילום: Hadas Parush/Flash90

האלוף במיל' חבר הכנסת יאיר גולן (מרצ) תוקף את ההתיישבות ביהודה ושומרון.

"בואו נעשה סדר, ההתיישבות ביו״ש אינה נכס ביטחוני- ההיפך. מאחזים בלתי חוקיים דורשים מצה״ל להגן על מיעוט קיצוני ולהשקיע מאמץ מיותר במשימות אבטחה. במקום להתמקד בסיכול טרור הפוגע בכולנו, נדרשים החיילים היקרים שלנו לשמור על קומץ משיחי על גבעות שכוחות אל.

איני מתנגד להתיישבות - ההתיישבות היא מעשה ציוני ראוי. אבל, גזל קרקעות, הקמת ישובים בלתי חוקיים, מעשי אלימות שנועדו להרחיק ערבים, כל אלה הם פראות לשמה. מי שבאמת רוצה בטובת ישראל ילך להתיישב בגולן, בנגב, בערבה ולאורך גבול הלבנון", כתב גולן.

"מי שבאמת רוצה בטובת ישראל שואף להיפרדות מהפלסטינים ולא תומך בהתיישבות בלתי חוקית שכל תכליתה אחת: למנוע היפרדות מהפלסטינים ולהביא לסיפוח מיליוני פלסטינים לישראל. שיהיה ברור, ההתנחלות באביתר היא מעשה אנטי-ציוני".

ראש מועצה מקומית אפרת עודד רביבי הגיב לגולן "התיישבות היא ציונות, ממשלה שלא מיישבת היא ממשלה שפוגעת בבטחון ישראל ופועלת בניגוד לרוח הציונות. קורא לחברי ללחוץ את הממשלה כדי שתקדם בחוק את מפעל ההתיישבות".

לדברי רביבי, "האלוף גולן טועה ומטעה בעיקר הודעתו. אין לי אלא להסתמך על יגאל אלון ז"ל שקבע את הדוקטרינה הביטחונית של ישראל של אחרי ששת הימים ובה הסביר היטב כי מי שחפץ בשמירה על מדינת ישראל היהודית צריך להתיישב גם בגוש עציון, בירושלים רבתי בבקעת הירדן ועוד.

ההתיישבות באביתר היא אינה אנטי ציונית, היא הוקמה מבלי שהתקבלו כל האישורים מראש. ממשלה שלא מיישבת היא ממשלה שפוגעת בביטחון ישראל והיא זו הפועלת בניגוד לרוח הציונות. יחד עם זאת אני קורא לחבריי להתיישבות ללחוץ על הממשלה כדי שזו תקדם בחוק את ההתיישבות בכל מקום, ביו"ש ברמה ובגליל ולנהוג ע"פ החוק. קורא ליאיר גולן ולחבריו לקואליציה, גשו למלאכת בנייה במקום לדבר, התיישבות היא ציונות".

ראש מועצת בית אל, שי אלון אמר בתגובה, "הגיע הזמן להפסיק לדון על יו"ש כמוצב קדמי של מדינת ישראל. כל בר דעת מבין את ההשלכות הביטחוניות של נסיגה מהשטחים הללו אבל אנחנו גרים כאן פשוט כי זאת הארץ שלנו. גם ראשון לציון, בה נולדת וגדלת, היא לא נכס ביטחוני. ובכל זאת גרים שם כי זאת עיר ואם בישראל המספקת מקום מחייה ומגורים בטוח ליהודים בארצם. זכותנו לגור כאן לא תלויה בשום אויב ובמעשיו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו